Na českovelenické děti bude po prázdninách čekat ve třech učebnách stavitelný nábytek.


„Samozřejmě budeme malovat. Navíc budeme dodělávat sokly a poslední část zateplení. Tím by mělo být celé zateplení budovy kompletní,“ řekl ředitel Základní a mateřské školy v Českých Velenicích Oldřich Kučera s tím, že tato část oprav přijde městskou kasu zhruba na milion korun.

Od září se navíc budou školáci těšit ze třech učeben vybavených výškově stavitelným nábytkem. Přibude i interaktivní tabule. 250 tisíc korun, které za vybavení zaplatí, si škola našetřila z úspor. Zkrátka nepřijdou ani mateřské školky ve městě u hranic. Obě čeká v létě rekonstrukce sociálního zařízení za celkem asi 300 tisíc korun.

Zahálet se nebude ani v Kunžaku. Zdejší školu čeká stejně jako ve Velenicích poslední etapa oprav. Chodbu v patře zedníci omítnou a pak ji také obloží. Starosta Kunžaku Jaroslav Čapek informoval, že oprava přijde zhruba na 400 tisíc korun.

Život se nezastaví ani na základních školách v Jindřichově Hradci. Například na 1. základní škole ve Štítného ulici vymění pracovníci firmy termostatické ventily. Na 2. základní škole zase čeká na rekonstrukci hygienické zařízení v druhém podlaží. Novou podlahovou krytinou se zase pochlubí jídelna na 5. základní škole. „Navíc by se měla dokončit regulace topení a s otazníkem je vybudování nových rozvodů v kuchyni,“ vysvětlil ředitel školy Miloš Koubek. Připomněl také, že škole se podařilo získat 600 tisíc korun na nový povrch ve velké tělocvičně. I na tu se chystají dělníci o letních prázdninách.

„Je dobře, že se město o školy stará. Myslím, že bude pořád co zlepšovat. Ale to je asi se vším,“ říká Markéta Karasová z Jindřichova Hradce.
Radnice pamatuje i na mateřinky. V Růžové ulici například nainstalují do kuchyně myčku nádobí a ve školce na sídlišti Pod Kasárny se zase budou děti prohánět po nových chodnících v areálu.

Do ostatních školek v Jindřichově Hradci nastoupí v červenci a srpnu malíři a pustí se do bílení.