Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deváťáci ze Sokolské se s angličtinou neztratí

Třeboň - Deváťáci z třeboňské základní školy v Sokolské ulici o sobě dali vědět v okresním kole olympiády v českém a anglickém jazyce.

19.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Pavel Sonnek

Barbora Novotná z třeboňské základní školy v Sokolské ulici uspěla v okresním kole olympiády v českém jazyce.Barbora Novotná z 9.B všechny potěšila druhým místem v češtině, obdiv zaslouží i její vynikající angličtina. Její spolužák ze třídy Michal Kubečka zase vybojoval čtvrtou příčku v olympiádě v angličtině. Bára Novotná tak dobré umístění ani nečekala. "Nečekala jsem tak dobré umístění či dokonce postup do krajského kola, takže mě tento úspěch velmi potěšil," komentovala. Samotná soutěž se skládala ze dvou částí, z nichž téma pro slohovou práci Barboře Novotné velmi vyhovovalo. "Celkově bych soutěž zhodnotila jako ne příliš obtížnou,“ poznamenala. Barbora Novotná se od první třídy aktivně věnuje hudbě, a to především hře na zobcovou flétnu. Za sedm let působení v základní umělecké škole byla na nejedné soutěži, ze kterých si přivezla ocenění především za 2.a 3.místa. Nezískává ale jen ocenění v oblasti hudby a školy, ale již deset let se věnuje jezdectví. "Koně jsou mojí srdeční záležitostí. Letos jsem se začala i více věnovat angličtině. Především se připravuji ve škole na cambridžské zkoušky úrovně KET a jednou týdně navštěvuji jazykovou školu v Budějovicích, kde se mi aktivně věnuje rodilý mluvčí," popsala své další aktivity s tím, že při rozvoji angličtiny jí nejvíce pomáhá poslech písniček a sledování filmů. "Vše, co se týče angličtiny, je mi velice blízké a tento jazyk je mi bližší než můj rodný jazyk,“ tvrdí dokonce. Barbora Novotná se chce i nadále věnovat studiu angličtiny.

"Česko-anglické gymnázium se mi jeví jako ideální volba pro mé nadcházející studium. Jelikož přijetí na tuto školu je celkem obtížné, aktivně se na přijímací zkoušky připravuji a věřím v úspěch," říká žákyně deváté třídy.

Její spolužák Michal Kubečka bral účast v okresním kole olympiády v anglickém jazyce jako příležitost porovnat se s vybranými žáky z jiných škol. "Vím, že na školní poměry si vedu dobře, ale neznám kvalitu žáků z ostatních škol. Díky poměrně dobrému umístění jsem se přesvědčil, že moje snaha opravdu k něčemu je,“ vyzdvihl.

Michal Kubečka z deváté třídy základní školy v Sokolské ulici v Třeboni je úspěšný v angličtině.Na rozdíl od Báry, která se letos na složení cambridských zkoušek připravuje, má je Michal Kubečka již od 8.třídy za sebou.

„Složení těchto zkoušek nevnímám úplně jako úspěch, protože díky dobré přípravě u nás ve škole to bylo opravdu jednoduché. Spíše mě tyto zkoušky motivují dál pokračovat a pokusit se později úspěšně složit i obtížnější úrovně těchto typů zkoušek,“ předesílá Michal Kubečka, který chce po základní škole studovat elektrotechniku v Českých Budějovicích.

"Jednak kvůli mé zálibě v matematice a také kvůli využití angličtiny v technické praxi. V neposlední řadě jsem si tento obor vybral kvůli pozdějšímu uplatnění, protože technicky vzdělaných lidí je dnes málo," uzavřel.

Autor: Petra Lejtnarová

19.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení