A ne vždy to má dobrý konec jako ve čtvrtek odpoledne na jindřichohradeckém sídlišti Vajgar.
Podle vedoucího jindřichohradecké služby dopravní policie Karla Kotila zkřížil dráhu řidiči fabie nezletilý chodec. „Vyběhl z řidičovi levé strany z řady zaparkovaných aut. Utrpěl zranění, které zřejmě nebude těžké," uvedl Karel Kotil.
Nyní je na mužích zákona, aby zjistili míru zavinění. Ne vždy ale střet chodce, který je v silničním provozu nejzranitelnější, má dobrý konec. Na Jindřichohradecku v letošním roce policejní statistika dopravních nehod zaznamenala dva smutné případy. První se stal před měsícem u Rodvínova, kde auto usmrtilo chodce přebíhajícího k autobusové zastávce přes frekventovaný hlavní tah na Pelhřimov. A minulý týden v Třeboni auto srazilo dvě starší ženy, které přecházeli frekventovanou ulici Svobody mimo přechod. Jedna zemřela a druhá se vážné zranila.
„Máme tu čarodějnice, po celém okrese budou posílené hlídky a všechny kontroly budou zaměřené hlavně na požívání alkoholu pře jízdou a dalších omamných látek. Vztahuje se to i na cyklisty, kterým hrozí při jízdě na kole v opilosti pokuta až 50 tisíc. Letos již máme osm mrtvých, což je téměř polovina z celého kraje, kde je jich sedmnáct," zdůrazňuje Karel Kotil.