Místostarosta Zdeněk Mráz informoval, že radní na svém posledním zasedání schválili „redigitalizaci“ kina. Investice počítá s částkou bezmála dva miliony korun. Vysvětlil, že projekt spočívá v pořízení moderní projekční technologie a instalaci nového digitálního projektoru s rozlišením 4K včetně příslušenství. „Návštěvníci kina by měli mít ještě lepší a kvalitnější zážitek z promítání,“ vyzdvihl.

Projektor, který dosud v kině slouží, bude po pořízení nového nainstalován do promítací kabiny ve společenském sále Lázní Aurora, kde se bude obnovovat filmové promítání.

Místostarosta upozornil, že třeboňské kino je ve velké konkurenci na republikové špičce. „Často jsou zde promítány i filmy v premiéře souběžně s velkými městy. Nabídka je kvalitní a rychlá,“ vyzdvihl a dodal, že v třeboňském kině si na své přijdou opravdu všichni.

„Je navštěvováno jak místními, tak i návštěvníky města i lázní po celý rok,“ zmínil. Nedávno tady například v rámci Litevského dne promítali litevský film o dívce deportované na Sibiř a jejím návratu domů. Projekce se účastnil i litevský velvyslanec. Film tady hráli dokonce třikrát, nejprve pro žáky vyšších tříd základní školy, pak pro středoškoláky a později také pro veřejnost.