„Stavbu jsme už převzali dokončenou a v pondělí dorazilo prvních 74 lidí. V úterý to bylo sedmnáct klientů a postupně najíždí další. Pokoje jsou pro ně kompletně připravené a vybavené,“ zmínil starosta Jan Váňa.

I v lázních stále platí mimořádná opatření. Na pokojích musí být návštěvníci ubytovaní po jednom. Při stravování také může sedět jen jeden klient u stolu.

Střelnice. Ilustrační foto
Kultura na Hradecku se začíná probouzet

„Musím dodat, že stravovací úsek, tedy jídelnu a kuchyni, teprve vybavujeme. Klienti tedy zatím musí docházet na jídlo kousek přes park do restaurace Top-Spin, která je součástí lázeňského areálu,“ dodal starosta.

Léčebná část lázní je pacientům plně k dispozici. Balneoprovoz a vodoléčba totiž prošly modernizací už v předchozích letech.

Kapacita Bertiných lázní se po více než půlroční rekonstrukci o něco snížila, a to na 178 lůžek. Z několika opravdu malých dvoulůžkových pokojů totiž vznikly pokoje jednolůžkové. Tím se ale na druhou stranu zvýšil komfort lázeňských hostů.

Celkem během stavby prošlo proměnou 86 pokojů, ve kterých se měnily rozvody elektřiny a vody, stavěly se nové koupelny a nová je i kuchyně s jídelnou. A to vše včetně vnitřního vybavení.

„Ještě nemáme všechno kompletně vyfakturované. Ale počítáme s tím, že samotné stavební práce, které hradí město, vyjdou na 175 milionů korun. Zařízení pokojů a vybavení kuchyně s jídelnou pak zaplatí Slatinné lázně Třeboň. To by mělo být přibližně 72 milionů. Rekonstrukce tedy vyšla na téměř čtvrt miliardy korun, což je obrovská investice pro město naší velikosti,“ zakončil třeboňský starosta Jan Váňa.