Lázně Bechyně na Táborsku mají aktuálně 85 procentní naplněnost. Jak informoval jejich ředitel Miloslav Kožnar převážnou částí klientely stále jsou pojištěnci zdravotních pojišťoven, a to 80 procent. „Zbylou část tvoří samoplátci, jedná se o tuzemské hosty,“ podotkl s tím, že zahraniční klientela v Bechyni neschází.

Průměrná délka pobytu u klientů pojišťoven je 26 dní, u samoplátců je to pouze 6 dní. „Samoplátci si u nás mohou vybrat z pestré nabídky balíčku,“ dodal Miloslav Kožnar.

PŘERUŠENÍ PROVOZU

Ztrátu z koronavirové krize evidují již od 19. března, kdy byl pozastaven příjem nových rekreantů. „Ti, kteří mohli nastoupit, a jednalo se pouze o klienty zdravotních pojišťoven, mohli léčbu dokončit,“ osvětlil s tím, že poslední návštěvníci lázní odjížděli 15. dubna.

Jejich pobyt byl navíc značně omezený opatřeními. „Bylo nutné nošení roušek, používání dezinfekce a také platil zákaz opouštění areálu,“ zavzpomínal ředitel lázní.

NÁVRAT K NORMÁLU

Naštěstí tato odmlka netrvala dlouho a 1. května mohli znovu obnovit provoz. „Vše se pomalu vracelo „do zajetých kolejí“ – s příslušnými opatřeními,“ osvětlil, že klienti museli bydlet po jednom na pokoji, v jídelně seděli maximálně dva u jednoho stolu a skupinových procedur se mohlo účastnit jen pět cvičících osob současně.

Počátkem prázdniny začala dle jeho slov platit akce - státní vouchery na 4 tisíce korun. „Tato akce byla spojená s mnoha zmatky, nejasnostmi a neinformovaností a tato situace vlastně trvá dodnes,“ přiblížil Miloslav Kožnar.

STOPSTAV

Lázním jako takovým přinesla mnoho starostí a spoustu práce navíc, ale na druhou stranu i spokojené stálé i nové klienty. „Akce vouchery je podporou klientům, ne však lázním,“ upozornil s tím, že od 8. července mají stopstav přijímání objednávek s využitím voucheru. „Právě z důvodu nedostatku informací, volné termíny ubytování máme až na měsíce listopad a prosinec letošního roku,“ upřesnil.

V případě, že by však došlo k navýšení limitu a počtu voucherů a budou moci uspokojit další zájemce. „Přes to všechno připravujeme horkou novinku. Rozhodli jsme se pro pořádání pobytů přes Vánoce a silvestra, abychom mohli uspokojit ještě větší počet klientů,“ zdůraznil.

Na závěr ještě zmínil velkou pomoc, která lázním poskytly pojišťovny tím, že od 1. července navýšily ceny.

Program Covid lázně byl zahájen 1. července, voucher na slevu 4 tisíce korun na minimálně 6 nocí a pět procedur platí do konce roku, lze si jej stáhnout na portálu kudyznudy.cz nebo vygenerovat přímo v jednotlivých lázních. Uplatnit jej může osoba starší 18 let s trvalým pobytem v České republika, která je účastníkem veřejného zdravotního pojištění. Cílem programu je naučit české turisty trávit dovolenou v českých lázeňských zařízeních.