Zprávu o uvolnění opatření se v třeboňských Lázních Aurora dozvěděli v pátek a okamžitě začali obvolávat klienty, kterým museli původně pobyt zrušit

„V úterý přijelo prvních dvanáct klientů, ve středu dalších třiadvacet. Celkem máme příslib asi od pětašedesáti lidí, že dorazí do pátku. Mění se to ale každou hodinou, protože je neustále obvoláváme,“ zmínil starosta Jan Váňa.

Dorazit mohou pouze pacienti, kteří mají předepsanou zdravotní rehabilitační péči, ať už si ji hradí sami nebo prostřednictvím pojišťovny. V lázních na klienty čeká přísnější režim.

„Ale vlastně na tom možná nakonec budou líp než za normálních okolností. V pokojích mohou být jen po jednom, máme tu víc personálu než klientů, takže na ně bude mít každý víc času,“ dodal starosta.

Stíhačka Republic P-47 Thunderbolt, jedna z těch, v nichž Hubert Zemke bojoval
Americký hrdina si na sklonku války zahrál vabank. Německého velitele přesvědčil

Klienti, kteří v současné době do lázní přijedou, budou muset během stravování sedět sami u stolu, při skupinových terapiích jich smí být jen omezený počet a musí dodržovat předepsanou vzdálenost. Pochopitelně bude muset každý nosit roušku.

„Roušky si buď přivezou svoje anebo jim je dodáme přímo tady. Šlo by o opakovaně použitelné roušky, který bychom od nich vždy vybrali, vyprali a nažehlené jim je vrátili,“ poznamenal Jan Váňa.

Do lázní nemohou zatím přijet zájemci o wellness pobyty. „Ty jsou prozatím zakázané, můžeme poskytovat jen zdravotní rehabilitační péči. Tu ale zajistíme v plném rozsahu. V provozu budou veškeré procedury, včetně vířivky nebo perličkových nebo slatinných koupelí. To vše je součástí péče, kterou předepisují lékaři,“ dodal starosta.

Pro klienty lázní bude otevřený i plavecký bazén, protože i plavání bývá součástí zdravotního programu. Veřejnost se sem ale zatím nedostane.