„Sedmého dubna jsme začali osazovat dopravní značení v Nádražní ulici a na sídlišti Vajgar,“ řekl Deníku technik jindřichohradecké firmy Mihos Štěpán Srnka a dodal, že blokové čištění komunikací proběhne dle zpracovaného harmonogramu od 14. dubna do 15.července.

V Třeboni začnou práce o týden později. „Příští týden začneme osazovat dopravní značení. Blokové čištění zahájíme v historickém centru města,“ upřesnil jednatel Technických služeb v Třeboni Vladimír Janíček a zdůraznil, že informace o harmonogramu blokového čištění komunikací mohou lidé najít na internetových stránkách města.

Naopak s pracemi již finišují v Dačicích. Podle jednatele místních technických služeb Mojmíra Holce nenarazili při úklidu na vážnější problémy.

Přenosné dopravní značení bývá umístěno na komunikacích sedm dnů před zahájením údržby. Řidiči tak mají čas odstranit svá vozidla z těchto prostorů. „Umístění přenosných dopravních značek se stanovuje na základě správního rozhodnutí odboru dopravy městského úřadu a je tedy pro řidiče závazné,“ upozornil velitel Městské policie v Jindřichově Hradci Luboš Müller.

„Čištění naší ulice mi nedělá žádné problémy. Přes den jsem s autem v práci a když se vrátím, už je úklid hotový,“ řekl Vladimír Mráz z Jindřichova Hradce. Většina řidičů bere uzavírku komunikací s pochopením. „Vyčištění ulic po zimě vidím jako velmi nutné. Proto mi nevadí postavit auto někam jinam, zvláště když o uzavírce vím týden dopředu. Vždy mi to zabere maximálně pět minut,“ odpověděl na dotaz Deníku Viliam Demeter z Jindřichova Hradce.

Miroslav Cihelka