Například v dačickém TRW-DAS bylo ve čtvrtek dopoledne přihlášeno přes dvacet lidí a podle slov předsedy podnikové odborové organizace Karla Krajíčka číslo ještě rozhodně není konečné.


„My spadáme regionálně pod Jihlavu. Pojedeme společně. Bude vypraveno šest autobusů, které budou brát lidi od Znojma, Moravských Budějovic, Jemnice a Dačic,“ uvedl odborářský předák.

Odboráři jedou na demonstraci ve svém volnu. „U nás je nepřetržitý provoz a protože tato akce není nijak zaměřena proti zaměstnavateli, tak ti, co mají v sobotu směnu, nemohou být uvolněni,“ doplnil Krajíček.

Do protestní akce na Václavském náměstí se v sobotu zapojí odboráři z řad státních úředníků, ale i třeba hasičů a podobně. Další autobus, který vyrazí z Dačic, poveze potravináře, hasiče a úředníky. „Naše sekce pojede společně s potravináři z Dačic a hasiči. Autobus bude přibírat lidi i ve Strmilově, my budeme nastupovat na jindřichohradeckém nádraží a pojedeme dál přes Pelhřimov, kde přibereme odboráře z mlékárny,“ popsal předseda odborů v jindřichohradeckém městském úřadě Bohumil Krejčí. Státních úředníků pojede asi šest.

Hodně občanů je však skeptických, i když se počítá s tím, že by se demonstrace mohlo zúčastnit kolem 40 tisíc lidí. „Obávám se, že naše vláda je ani nevyslyší, natož, aby chtěla v něčem vyhovět. Těm, co jsou u moci, jde jen o peníze a ne o své voliče,“ míní Jana Bursíková z Třeboně.