V sobotu v 11 hodin zvou dobrovolní hasiči z Deštné do jejich hasičárny na tradiční a oblíbené vepřové hody. Ve dvě odpoledne je v místním kulturním domě připraven pro děti maškarní karneval a večer se tamtéž můžou přijít v maskách pobavit dospělí na maškarní merendu. Bude se soutěžit o ceny a pořadatelé také vyhlásí nejlepší masky. O hudbu se postará DJ Gizzy.

Maškarní radovánky si v sobotu užijí obyvatelé i návštěvníci Lužnice. Sraz maškar je v 7.30, průvod pak po posilnění zabijačkovou polévkou do ulic vyrazí v 8 hodin. Ve 14 hodin se můžete těšit na vepřové hody před obecním úřadem. V 15.30 pak dojde k pohřbívání masopustu. Odpoledne a večer bude k tanci i poslechu v zasedací místnosti úřadu hrát živá hudba.

Průvod plný masek potkáte v sobotu například i v Děbolíně a pokračovat bude také oblíbený masopust na Suchdolsku. Maškary tentokrát zavítají do obcí Hrdlořezy a Tušť, o týden později do Františkova a za čtrnáct dnů se na ně mohou těšit v Klikově.

Masopust se svou družinou navštíví tuto sobotu jednotlivá stavení s jejich obyvateli v Hamru u Chlumu u Třeboně. Maškary se s muzikanty sejdou už v půl osmé ráno a veselit se budou až do večera. K obřadu pohřbení Masopusta „farář“ zavelí ve 21 hodin.