Letos poprvé se připojí také Roseč. Podle starosty Františka Volfa již mají za sebou rozsvícení vánočního stromu, kde zpívaly děti a na koledy prý mají „tahouna" z Jarošovské krojové družiny Hanu Šlechtovou. „Program jsme nepřipravovali, prostě se sejdeme u stromu a budeme zpívat," zmínil František Volf.

Naopak v Nové Včelnici, která se letos přidá také poprvé, si program připravili a už se na všechno moc těší. „Sejdeme se se zvonečky přímo u kostela, kde bude připravený betlém a děti z družinky v kostýmech," informovala za organizátory Marie Jelínková.

Hned na úvod včelnického zpívání vystoupí děti z kroužku hry na flétnu při tamní základní škole a zahrají koledy. „Potom nám přijedou muzikanti z Hradce a živá hudba nás doprovodí při zpěvu koled," pokračuje Marie Jelínková. Zároveň doufá, že vyjde i počasí. „Děti se na to totiž moc těší," uzavřela.

Kromě Roseče a Nové Včelnice se ve středu v 18 hodin budou koledy zpívat také v Jindřichově Hradci, Třeboni, Suchdole nad Lužnicí, Kardašově Řečici, Lomnici nad Lužnicí, Horní Pěně, Malíkově nad Nežárkou, Hradišti u Nové Bystřice, Kunžaku, Jarošově nad Nežárkou, Dolním Žďáru, Doňově, Velkém Ratmírově, Nové Bystřici, Lužnici a v Hůrkách u Nové Bystřice. Ve Slavonicích se bude zpívat stejně jako loni o pár dnů později, a to až 19. prosince v 16 hodin.

Zpěvníky s kompletními texty všech písní, které si ve středu zazpíváme, najdete ve speciální příloze Jindřichohradeckého deníku v den zpívání. (jop, nov)