Podle slov Ludmily Budilové, která se v Kaňce stará o styk s veřejností a marketing, je koncert největší prezentační a dobročinnou akcí, kterou pořádají.

„Ještě v nás doznívají páteční emoce a únava, ale už teď se shodujeme v tom, že letošní koncert se vydařil a podařilo se nám vrchovatě naplnit jeho záměr: uspořádat pro Tábor kulturní a zároveň osvětovou akci, která zároveň podpoří sbírku na podporu terapeutických programů v Kaňce,“ rozhovořila se.

Pátek náměstí před Zemědělskou školou doslova tepalo. Na pódiu nezištně vystoupili kapely Music Stars ZUŠ Sezimovo Ústí, Le´Grace, Cihelna a spol, Superstar Band, se kterou si zazpíval i zpěvák kapely Arakain Jan Toužimský.

„Obrovský dík patří všem účinkujícím, ale i všem účastníkům, kteří zaplnili náměstí, bavili se a přispěli do kasiček veřejné sbírky,“ poděkovala návštěvníkům.

Akci podpořil Jihočeský kraj v rámci kulturních grantů, ale také město Tábor a některé firmy. „Hrdiny naší akce jsou studenti sexty Gymnázia Pierra de Coubertina, kteří neváhali nasadit sama sebe a přesvědčit veřejnost, že je důležité přispět,“ pochválila studenty. Vstupné se neplatilo, každý mohl přispět do připravených kas. Konečný výtěžek byl pečlivě přepočítán a potvrzen.

Cyklostezka z Putimi kolem soutoku do Písku.
Cyklostezka propojila Putim s Pískem„Krásná částka, kterou jsme letos vybrali, pomůže rozvoji našich terapií pro děti s postižením. Je to úžasných 83 284 korun,“ upřesnila výnos z dobročinného odpoledne.

Doprovodný program byl zaměřený zejména na děti, čekala na ně stanoviště s úkoly, malování na obličej a výtvarné dílny.

Lenka Pospíšilová