Podle velitele jednotky Stanislava Šmída v roce 1985 byl pořízený dopravní automobil značky Avia, který slouží dodnes. V roce 1997 došlo podle něho ke sloučení sborů Novosedly nad Nežárkou a Mláka.

V současné době má Sbor dobrovolných hasičů 75 členů, z toho 53 mužů a 22 žen. Společně se snaží vychovávat i nastupující generaci, která má 8 mladých hasičů.

"Sbor má dívčí a mužské závodní družstvo, které nás reprezentuje v požárním útoku. V roce 2019 převzali hasiči do užívání nově vystavěnou hasičskou zbrojnici. Sbor dobrovolných hasičů se také podílí na kulturním dění v obci, začátkem roku hasičský ples, stavění máje a pálení čarodějnic, v srpnu zakončení prázdnin a v září Svatováclavskou pouť," řekl Stanislav Šmíd o aktivitách sboru.

Koncem roku se pořádá Výroční valná hromada, kde SDH bilancuje uplynulý rok. "Celoročně jsou navštěvování členové při příležitosti významných životních jubileí," doplnil Stanislav Šmíd, velitel dobrovolníků.

Infobox: Výjezdová jednotka zřízená obcí a složená ze členů dobrovolných hasičů čítá 16 členů. Jednotka je zařazena do kategorie JPO-V. V roce 2020 hasiči zasahovali u celkem 14ti zásahů (2 požáry, 12 technický zásahů - odstranění padlých stromů na pozemní komunikaci). V uplynulém roce byly zakoupeny nové zásahové obleky a motorová pila. Jednotka mimo zásahovou činnost pomáhá s udržováním zeleně kolem cyklostezek, sběrem železného šrotu a sběrem kamene pro zemědělce. Hasiči se pravidelně scházejí za účelem proškolování a udržování techniky.

Zdroj: Velitel jednotky Stanislav Šmíd