Podle velitele jednotky Stanislava Šmída v roce 1985 byl pořízený dopravní automobil značky Avia, který slouží dodnes. V roce 1997 došlo podle něho ke sloučení sborů Novosedly nad Nežárkou a Mláka.

V současné době má Sbor dobrovolných hasičů 75 členů, z toho 53 mužů a 22 žen. Společně se snaží vychovávat i nastupující generaci, která má 8 mladých hasičů.

"Sbor má dívčí a mužské závodní družstvo, které nás reprezentuje v požárním útoku. V roce 2019 převzali hasiči do užívání nově vystavěnou hasičskou zbrojnici. Sbor dobrovolných hasičů se také podílí na kulturním dění v obci, začátkem roku hasičský ples, stavění máje a pálení čarodějnic, v srpnu zakončení prázdnin a v září Svatováclavskou pouť," řekl Stanislav Šmíd o aktivitách sboru.

Současnost a minulost v obci Novosedly nad Nežárkou.
Podívejte se, jak se Novosedly nad Nežárkou proměnily

Koncem roku se pořádá Výroční valná hromada, kde SDH bilancuje uplynulý rok. "Celoročně jsou navštěvování členové při příležitosti významných životních jubileí," doplnil Stanislav Šmíd, velitel dobrovolníků.

Infobox: Výjezdová jednotka zřízená obcí a složená ze členů dobrovolných hasičů čítá 16 členů. Jednotka je zařazena do kategorie JPO-V. V roce 2020 hasiči zasahovali u celkem 14ti zásahů (2 požáry, 12 technický zásahů - odstranění padlých stromů na pozemní komunikaci). V uplynulém roce byly zakoupeny nové zásahové obleky a motorová pila. Jednotka mimo zásahovou činnost pomáhá s udržováním zeleně kolem cyklostezek, sběrem železného šrotu a sběrem kamene pro zemědělce. Hasiči se pravidelně scházejí za účelem proškolování a udržování techniky.

Zdroj: Velitel jednotky Stanislav Šmíd