Program začne již v 8 hodin, kdy bude na návsi hrát Venkovanka. Od 9 hodin si budou moci zájemci v budově obecního úřadu prohlédnout dvě výstavy - Domanín ve fotografiích a také výstavu výrobků dětí z keramické dílny. Mezi kapličkou a obecním úřadem budou od 10 hodin k vidění ukázky práce domanínských dobrovolných hasičů.
Samotné slavnostní zahájení je na programu v 10:30 hodin, kdy budou přivítaní místní, rodáci i hosté z moravské stejnojmenné obce Domanín a následovat bude mše v kapličce sv. Václava.

Před polednem u kapličky vystoupí místní děti a zazpívají lidové písničky, následovat bude opět živá hudba v podání kapely Venkovanka. Milovníci adrenalinu si přijdou na své na rybníčku Stávek, kde bude k dispozici aquazorbing. Pro ty, kteří mají raději pohodlí a méně pohybu, budou po celý den připraveny vyjížďky vláčkem, který zájemce proveze po obci.

V sále Jihočeské hospůdky se budou od 13 hodin promítat dokumenty o Domaníně a děti si pak přijdou na své díky klaunskému vystoupení, bublinovým hrám a malování na obličej. K tanci a poslechu bude od 14 hodin hrát skupina Tamara na návsi u rybníčku.