Kapacita kanalizace nestačí nové zástavbě a odnášejí to domky v nejnižším bodě ulice

Podle informací tajemníka městského úřadu Karla Přibyla bylo již dříve přistoupeno ze strany města k dílčím řešením umístěním kanalizačních mřížek, zásadnímu „radikálnímu řezu“, tedy svedení vody v nejnižším místě ulice do Vajgaru, ale brání fakt, že by muselo vést přes soukromý pozemek.

„Radní se shodli na odpovědi, že finance na svedení vody do Vajgaru budou zahrnuté do rozpočtu pro příští rok, a to přes městský či soukromý pozemek,“ uvedl Karel Přibyl. Podle jeho slov se o nejvhodnější variantě s majiteli pozemku bude nadále jednat.

Jak dále uvedl, celý problém s dešťovou vodou v Denisově ulici vyplývá z faktu, že domky na straně ulice směrem k Vajgaru jsou postaveny na navážce, čímž přirozený spád dešťové vody vzal za své.
Řešením není ani svedení vody do splaškové kanalizace, která v těchto místech nemá takový objem, aby vodu pobrala.
Podle petice majitele domků letos voda z přívalových dešťů potrápila třikrát, nejvíc 17. července.

„Problémy souvisejí se zástavbou nad námi, odkud jde dešťová voda do kanalizace v naší ulici, která však na to nemá kapacitu a ani přečerpávací stanice to nezvládá. Dřív nad námi byly louky, kam se voda vsakovala. Nyní, když přijde nějaká průtrž, tak se kanalizace chová opačně, vytryskne z ní voda nahoru. Máme pak znečištěnou vodu až do výše soklu. A lidé, kteří mají dveře níž, tak se jim dostává až do bytu,“ vysvětluje Libor Soukup z petičního výboru.

Dále poukazuje na to, že svůj podíl má i přerušení několika sběrných kanálů, které přebytečnou dešťovou vodu odváděly do Vajgaru, a to z dob minulých, kdy se zde ulice rekonstruovala.

JANA HÝBKOVÁ
LENKA NOVOTNÁ