Novým starostou se stane Michal Kozár z hnutí ANO.Novým starostou se stane Michal Kozár z hnutí ANO.Zdroj: Město Jindřichův Hradec, archivRadniční koalice bude mít v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu dohromady 15 hlasů. Město povede v křesle starosty Michal Kozár. Nově pak bude o jednoho místostarostu méně. Post prvního místostarosty obsadí Radim Staněk z ODS a druhého Bohumil Komínek za Nezávislé pro Hradec, uvolněnou radní se stane Magda Blížilová z hnutí ANO.

"Volební kampaň byla velmi intenzivní, výsledek voleb je ale jasný a voliči rozhodli na základě plné informovanosti. V sestavování koalice jsem tedy přijmul takový postoj, abych co nejvíce reflektoval přání voličů," komentoval výsledek vyjednávání budoucí starosta Michal Kozár. Podle něj je potřeba zapomenout na předvolební rétoriku a pustit se do práce. "Jsem velmi rád za možnost stát se starostou našeho krásného města. Mám vizi, kam bych chtěl Jindřichův Hradec posunout a současně mám i tým, který mi k tomu pomůže," poznamenal budoucí starosta.

Zámek Blatná.
KVÍZ: Krása jižních Čech. Vyzkoušejte si, jak dobře znáte jihočeské památky

Druhým místostarostou se stane Bohumil Komínek z Nezávislých pro Hradec.Druhým místostarostou se stane Bohumil Komínek z Nezávislých pro Hradec.Zdroj: Město Jindřichův Hradec, archivV oblasti personálního složení, bylo velmi diskutovaným tématem budoucí působení zástupce Nezávislých pro Hradec Bohumila Komínka, který se stane druhým místostarostou. Řešilo se především jeho dosavadní působení v soukromém sektoru za posledních dva a půl roku. "Dohodou všech zúčastněných je, že ke dni ustanovujícího zastupitelstva města, bude inženýrská činnost na základě plné moci zadavatelů na katastrálním území Jindřichova Hradce zastavena, aby nedocházelo ke střetu zájmu s výkonem zvolené funkce," ubezpečil Michal Kozár.

Sestavená koalice má v plánu pokračovat v obnově a rekonstrukci městské infrastruktury, vytvářet konstruktivní podmínky pro rozvoj města v oblasti podnikání i bydlení a podporovat zapojení obyvatelstva do rozhodovacích procesů, ať už formou participativního rozpočtu nebo rozšířením spektra informačních technologií.

Ustavující zastupitelstvo svolal současný starosta města Jan Mlčák do Kulturního domu Střelnice na pondělí 7. listopadu.