Prázdninové dny se dají strávit například v hradecké Hvězdárně F. Nušla. Přijít sem může každý, a to ve dnech 14. až 17. února. Během odpoledne (od 13 do 15 hodin) a večera (19 do 21 hodin) budou v případě jasného počasí k vidění rovnou tři planety – Venuše, Jupiter a později i Mars.
„V případě nepříznivého počasí nabídneme jako náhradní program promítání astronomických pořadů s ústním komentářem nebo třeba prohlídku našich dalekohledů,“ uvedla ředitelka hvězdárny Jana Jirků.
Sobota 18. února je potom vyhlášena prázdninovým dnem astronomie. Ten začíná v jednu hodinu odpoledne, konec je naplánovaný až na jedenáctou hodinu večerní.

„V odpoledních hodinách budeme pozorovat Slunce, po setmění potom noční oblohu,“ sdělila Jirků s tím, že v případě nepřízně počasí se program o hodinu zkrátí. Když bude počasí k pozorování nepřívětivé, pozorování nebeských těles nahradí promítání filmů.
V třeboňském domě dětí a mládeže naplánovali na prázdniny pobyt na základně Tokániště. „Jede celkem sedmadvacet dětí. Budeme si užívat sněhových radovánek, hlavně bobování,“ informovala tamní vedoucí Marta Přibylová.

V Domě dětí a mládeže v Dačicích mají naplánované dvě zábavné dopoledne pro maminky s dětmi předškolního věku. Ve středu od 9 do 11 hodin se uskuteční Pohádkové dopoledne. Na programu bude cvičení a výroba pohádkových loutek. V pátek rovněž od 9 do 11 hodin má dům dětí společný program s mateřskou školou. „Pořádáme akci s názvem Na návštěvě u paní zimy. Budeme si hrát, cvičit a půjdeme na návštěvu do mateřské školy,“ popsala vedoucí dačického domu dětí Ilona Novotná.
Děti, které navštěvují kroužky, budou mít o jarních prázdninách mimořádné tréninky. Budou se připravovat na dačický karneval a v kroužcích mažoretek a aerobiku také na postupové soutěže.