„Komise vypracovala návrh dopravního značení na křižovatce ulic Nežárecká, Bratrská a Jakubská. Houstne tam provoz a situace se komplikuje,“ nastínil problém Na Nežárce u kapličky, který pociťují i mnozí řidiči, místostarosta města Alfred Němec.

Další dopravně krizovou lokalitou je podle komise Nežárecká brána, kde nedávno došlo ke změně přednosti v jízdě do brány.

„Komise navrhuje vybudovat chodník od vchodu do parkoviště pod jezuitskou kolejí do Nežárecké brány, protože v tom místě spousta lidí vstupuje do vozovky. Naproti vjezdu je sice umístěno zrcadlo, a to hlavně pro chodce, ale pěší si většinou myslí, že je pro řidiče a nevěnují mu pozornost,“ zdůvodnil místostarosta.

Dopravní komise dále navrhuje natrvalo snížit povolenou rychlost v Mlýnské ulici na 30 kilometrů v hodině. Tato značka tam sice je, ale pouze dočasná.

Město má rovněž podle návrhu komise omezit provoz veřejného osvětlení na výpadovce z města ve směru na Jarošov, kde došlo k přemístění cedule značící začátek obce blíže k městu. Několik svítilen tak má být uvedeno mimo provoz.

„Komise také navrhla umístit na důležité křižovatky ve městě směrové tabule do blízkých rakouských měst, jako je třeba Zwettl či Waidhofen. Rakouští sousedé podobné směrování k nám také mají,“ dodal místostarosta.