Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dračí lodě zaplní podruhé hladinu rybníka Svět

Třeboň– Lázeňské město Třeboň bylo snad odjakživa také rájem vyznavačů vodních sportů. Vloni se knim poprvé přiřadilo také soupeření posádek na lodích se symboly draků.

1.3.2010
SDÍLEJ:

Dračí loď. Ilustrační foto. Foto: Deník/Zdeněk Píša

O tom, jak se to povedlo, vypovídá v rozhovoru členka Klubu třeboňských kaprů Hana Šindlerová.

Letos připravujete druhý ročník Dračích lodí. Co vás vloni k jejich pořádání právě v Třeboni vůbec přivedlo?
Zhruba před třemi lety jsem se sama začala věnovat závodům na dračích lodích. Nejdříve jako členka jisté firemní posádky při fun závodech v Račicích. Poté jsem byla oslovena jako bývalá veslařka a začala jsem příležitostně jezdit v rámci Českého poháru dračích lodí za posádku Velký holky a stala jsem se členkou kanoistického oddílu KVS Praha. Protože mě závody dračích lodí uchvátily, začala jsem se zabývat myšlenkou, že by bylo skvělé dostat dračí lodě do Třeboně. Trvalo mi dva roky, než se to podařilo. Při loňské premiéře se nám bohužel nevydařilo počasí, pršelo a bylo poměrně chladno. Ale slavnostní galavečer na nádvoří pivovaru byl již bez jediné kapky deště a ohlasy na něj byly velmi kladné. Navíc nepřízeň počasí neubrala nic na nadšení všech členů startujících posádek a myslím, že si závody všichni velmi užili.

Nemáte obavy, že by se mohla nepřízeň počasí opakovat?
Letošní ročník se koná počátkem června pod názvem „Dračí Svět 2010“ a já jen doufám, že nebudeme mít takovou smůlu dvakrát za sebou. Objednali jsme ale pro jistotu lepší počasí než vloni.

Máte už představu, kolik účastníků a odkud se letos nalodí oproti prvnímu ročníku?
V letošním ročníku očekáváme kolem 1500 závodníků. Již v tuto chvíli máme 30 přihlášených posádek do fun závodu firem a korporací přátel. Dali jsme si strop 36 osádek. Větší množství lodí nejde časově zvládnout, protože se ještě pojedou závody 3. kola Českého poháru dračích lodí, kde očekáváme minimálně 20 posádek. Dále se zde pojede oproti loňsku navíc také 3. kolo závodu Grand Prix. V loňském roce startovalo 27 fun posádek a 18 lodí závodu Českého poháru, což bylo asi 950 závodníků. Akce nám tedy naroste asi o 50 procšnt. Letošní ročník se bude konat na druhé straně rybníka Svět v areálu pláže Ostende. Pro velký zájem nadšenců z řad sportující veřejnosti jsme založili Klub třeboňských kaprů, což je klub dračích lodí. Našli jsme útočiště na pláži Ostende a z tohoto důvodu se letošní závody budou konat tam. Je tam k dispozici velmi dobré zázemí včetně vyhlášené letní hospůdky, a tak věříme, že účastníci závodů budou spokojeni.

Připravit takový sportovní program jistě není lehké, kdo se s vámi na něm podílí?
Opravdu není vůbec lehké zorganizovat takovouto akci, ale loňský ročník, myslím, ukázal, že to umíme. Organizačně se s námi na tom podílí Česká asociace dračích lodí, Pivovar Bohemia Regent, ale hlavně mnoho nadšenců z Klubu třeboňských kaprů, za všechny bych jmenovala hlavně Janu Chmelovou, Františka Klímu, Aleše Plucara a Otakara Berana.

Na co se letos mohou účastníci, ale i návštěvníci těšit?
Součástí akce bude také večerní párty na nádvoří Pivovaru Bohemia Regent, kde bude slavnostní předání medailí vítězům. K tanci bude hrát stejně jako vloni kapela Second service band, z občerstvení zaujme zejména pečený vůl a široká nabídka piv z produkce třeboňského pivovaru. Myslím, že tato akce bude slušným rozjezdem turistické sezony v Třeboni.

Je možné na závody přímo na Světě nějak trénovat?
Klub třeboňských kaprů má dračí loď, zatím ale pouze napůl. Cena lodi je 185 tisíc korun. Z příspěvků sponzorů je zatím uhrazena zhruba polovina potřebné částky. Loď je „zaparkována“ na pláži Ostende a od jarních měsíců bude k dispozici pro tréninky firem a seskupení přátel startujících na závodech. Stejně tak ji mohou k vyjížďkám využít party přátel nebo rekreantů.

Jaké máte plány do budoucna a na jaké účely použijete výtěžek celé akce?
Výtěžek celé akce bude věnován Nadačnímu fondu Klíček, který provozuje dětský hospic v Malejovicích.

Klub třeboňských kaprů kromě krátkodobých úkolů, kterými je pořádání závodu a nákup dračí lodi, má také dlouhodobé plány. Plánujeme sestavit mládežnickou posádku, která by se zúčastňovala závodů Českého poháru i zahraničních závodů. Rádi bychom tedy do budoucna fungovali i na poli sportovním. V současné době probíhá nábor nových členů.

Autor: Stanislava Koblihová

1.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zbraně z Prachaticka zajištěné Národní centrálou proti organizovanému zločinu z Českých Budějovic.
8

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

V základní škole v Lodhéřově se opět zapojili do projektu 72 hodin.

Lodhéřovští žáčci uklízeli okolí školy

Výstavba lékařského domu v Bystřici se přiblížila

Nová Bystřice – Až 29 milionů korun by mohla stát výstavba lékařského domu na Mírovém náměstí v Nové Bystřici.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Pohotovost pro dospělé v Dačicích v sobotu neotevře

Dačice - Tuto sobotu se lidé z Dačicka budou muset obejít bez místní lékařské pohotovosti pro dospělé.

Chtěl si ponechat nalezený mobil

Nová Bystřice - Neodevzdat nalezenou věc se může pořádně nevyplatit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení