Průběžné výsledky sledujte online zde.

16.53 -Milan Štěch, který do senátorského křesla usedne již čtvrté volební období, prý vnímá své zvolení zejména jako pobídku k další práci. "Předně bych chtěl poděkovat všem voličům, kteří mi opět dali důvěru. Velice si toho vážím a zároveň to vnímám jako závazek. Z mé strany chci vyslat jasný signál, že jsem připravený spolupracovat se všemi, zejména pak s představiteli města a obcí," uvedl v první reakci na své zvolení Milan Štěch. 

16.20 - První dojmy Ivo Jahelky, kterému se v druhém kole senátních voleb nepodařilo porazit Milana Stěcha, prý jistě nezavánějí zklamáním. "Sice jsem prohrál, ale výsledek je daleko lepší, než jsem očekával. Děkuji všem voličům a lidem, kteří mě podporovali a mohu říct, že rozhodně nelituji, že jsem do toho šel a užil jsem si to. Panu Štěchovi samozřejmě blahopřeji. Vyhrát čtyřikrát po sobě, to je nejen  úspěch, ale dost možná i rekord. Jediné co mě mrzí, je katastrofálně nízká volební účast."

16.O5 - Vítězem senátních voleb v 15. volebním obvodu se stal současný předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), který v druhém kole porazil svého soupeře Ivo Jahelku (TOP 09 = STAN). Získal celkem 61,7 procent hlasů.

15.00 -Hodinu po uzavření volebních místností má zatím náskok zhruba 3,5 tisíce hlasů Milan Štech před Ivem Jahelkou. Má tak asi šedesátiprocentní podporu voličů.

14.45 - Do sčítacího střediska v Třeboni už dorazily výsledky z většiny okrsků. "Chybí už jen Chlum u Třeboně, který má pět okrsků, jinak jsou zde všichni," informovala tisková mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová. Jako první přijela 17 minut po 14. hodině komise z Mláky.

14.40 - Radek Nejezchleb z Kunžaku, který neúspěšně kandidoval za KSČM do Senátu v prvním kole voleb přeje vítězství sociálnímu demokratovi. "Věřím, že vyhraje dosavadní předseda Senátu Milan Štěch. Je to slušný člověk a schopný politik a jeho vítězství by bylo výáhrou pro celý region,"podpořil svého někdejšího soupeře Radek Nejezchleb.

14.09 - Již devět minut po uzavření volebních místností dorazily do sčítacího centra v jindřichohradeckém městském úřadu první výsledky, které přivezlii členové okrskové volební komise z Matné. I tady se odrazil nevelký zájem voličů o senátní volby a komise tak neměla se sčítáním velkou práci. "Dlouho jsme mysleli, že nepřijde nikdo a nakonec máme jen čtyři voliče," říká zapisovatel Vladimír Eder. matnou během několika minut následovaly i další okrsky. Druzí přjeli komisaři z 1. jindřichohradeckého okrsku a třetí z Rodvínova a Jindřiše.

14.00 - Je dobojováno a volební místnodsti se zavírají. Naši redaktoři vyrážejí do sčítacích center pro čerstvé informace.

12.00 - Zhruba dvě hodiny před ukončením voleb se k urně v Buku dostavilo asi 20 procent voličů. "Dnes už to bylo slabší, více lidí chodilo včera," říká zapisovatel Bedřich Šafránek.

10.15 - Klid je také ve volebních místnostech v Českých Velenicích, kde zatím volby probíhají bez komplikací. "Jen voliči nám jaksi chybí. Včera přišlo v celých Velenicích jen 150 lidí, přitom zde máme registrováno přes dva a půl tisíce voličů," konstatovala tajemnice tamního městského úřadu Hana Dvořáková.

8.25 -V Suchdole nad Lužnicí se včera druhého kole senátních voleb zúčastnilo 9,22 procenta oprávněných voličů.. Jak uvedl tajemník městského úřadu Petr Vrchota, byla nejvyšší volební účast v místní části Bor, kde přišlo k volbám 14,2 procenta voličů. Nejmenší zájem byl naopak ve volební místnosti v Klubu aktivního stáří, tam byla volební účast jen něco málo přes 6 procent.

8.15 - V obcích, které spadají pod třeboňský registrační úřad volilo podle informací, které poskytla Deníku mluvčí třebonské radnice Jitka Bednářová, mezi 8 až 15 procenty občanů. "Je to jak kde. Nejvíce zatím přišlo lidí v Novosedlech nad Nežárkou, naopak nejmenší účast je v Chlumu u Třeboně," uvedla Jitlka Bednářová.

8.10 - O druhé kolo senátních voleb je podle předpokladů daleko menší zájem než o to první. Volit nepůjde ani Karel Sehnal z Jindřichova Hradce, kterého jsme ráno zastihli na parkovišti před obchodním domem Kaufland. "Minulý týden jsem to tam sice hodil, když už jsem byl stejně volit do zastupitelstva. Že bych tam ale šel zvlášť kvůli Senátu, tak to ne," poznamenal Hradečák.

8.05 -  Podle tajemníka městského úřadu Karla Přibyla se volební účast v prvním dni druhého kola senátních voleb v Jindřichově Hradci pohybovala mezi 12 až 18 procenty. "Více lidí přišlo k volbám v centru, menší zájem byl na sídlištích. V místních částech je to jak kde. Celkem očekávám asi tak poloviční účast oproti minulému týdnu," poznamenal Karel Přibyl.

8.00 - Právě se otevírají volební místnosti, které zůstanou otevřené až do 14. hodin.

O téměř devatenáct procent vyhrál první kolo senátních voleb na Pelhřimovsku a Jindřichohradecku současný předseda senátu Milan Štěch nad zpívajícím právníkem Ivo Jahelkou.

Ten od voličů získal 8 023 hlasů a Štěch rovných 16 730 hlasů.

Včera a dnes se znovu otevřeli volební místnosti na Pelhřimovsku a v 72 obcích Jindřichohradecka, aby se oba kandidáti utkali o křeslo senátora ve druhém kole.

„Určité sebevědomí nebo lépe řečeno naději mám, ale na druhou stranu tipovat výsledek nebudu. Pokud vezmu minulé senátní volby, tak rozdíl mezi mnou a panem Bernardem byl v prvním kole deset procent a poté dvacet procent, ale to letos nemusí být," uvedl v reakci na výsledky v prvním kole Milan Štěch.

Jeho soupeř, jindřichohradecký zpívající právník Ivo Jahelka, který svou volební kampaň pojal spíše jako koncertní, se také nevzdává. „Druhé kolo začíná zase od nuly, takže jedeme dál," uvedl Ivo Jahelka.