Ochotníci z Řečice před sebou mají perný víkend

Nová Bystřice, Kardašova Řečice  - V Nové Bystřici si v sobotu přijdou na své malí i velcí příznivci divadla. Dopoledne je v kulturním domě Koruna na programu představení divadla Studna nazvané Čínská hedvábná legenda. Určené je především pro děti od pěti do dvanácti let a vypráví příběh o krásné Su-Lin, démonech a statečném zachránci Zang-Po, o moudrosti a odvaze, o hedvábí, ale hlavně o čaji. Začátek je v 10 hodin a vstupné je dobrovolné. Večerní představení přivezou do kulturního domu v Nové Bystřici ochotníci z kardašovořečického souboru J. K. Tyl. Těšit se můžete na lechtivou komedii situovanou do Paříže šedesátých let minulého století, která je plná záměn a nedorozumění, jež způsobí několik naráz podaných inzerátů čtyřmi obyvatelkami bytu na prestižní pařížské adrese. Hra Na správné adrese v Koruně začíná v 19 hodin. Již dnes ale ochotníci z Kardašovy Řečice toto představení naposledy sehrají pro své domovské publikum. Derniéra začíná v kulturním domě v Kardašově Řečici v 19 hodin, vstupenky budou v prodeji hodinu před začátkem představení přímo na místě.

Ve Slavonicích se bude závodit

Slavonice - Pro všechny příznivce sportovního soutěžení pořádá středisko Junák Slavonice již tradiční Duatlon o slavonický koláč. Zahájení je naplánováno v sobotu v 8.30 hodin, kdy začíná prezentace malých sportovců u slavonické pekárny. Děti budou závodit v běhu a jízdě na kole a první účastníci vyrazí na trasu již v 9 hodin. Připraveny jsou čtyři kategorie od první do deváté třídy, zvlášť budou startovat dívky a chlapci, každý musí mít cyklistickou přilbu. Zápisné je pro všechny stejné, a to 10 korun. Na vítěze čekají hodnotné ceny.

Dačice zaplaví vyřezávané dýně

Dačice - Rodinné centrum Křižovatka pořádá v sobotu v dačickém Katolickém domě Dýňování. Pro příchozí je od 15 hodin připraveno nejen vyřezávání z dýní různých velikostí, vyrábění dalších podzimních dekorací, ale také ochutnávky sladkých i slaných dýňových pokrmů. Přinést sem můžete i vámi vytvořenou dýňovou specialitu a nechat ostatní, ať ochutnají. Pro děti bude otevřena v Katolickém domě také herna. S sebou je potřeba vzít si nůž a prkénko, dýně jsou zajištěné a příspěvek na materiál začíná na dvacetikoruně.

K nebi se vznesou papíroví draci

Suchdol nad Lužnicí - Na louce za kulturním domem v Suchdole nad Lužnicí pořádá v sobotu Spolek žen tradiční drakiádu. Začátek je ve 14 hodin a děti se kromě jiného mohou těšit na soutěž o nej draka. V případě nepříznivého počasí se drakiáda odkládá na 5. listopadu.

Jindřichův Hradec - Na sobotu jindřichohradecký dům dětí připravil tradiční Velkou drakyádu. Začátek je ve 13 hodin na vojenském cvičišti.

Lodhéřov - Draci vyletí k nebi také u fotbalového hřiště v Lodhéřově. Tady drakiáda začíná v sobotu ve 13.30 hodin a soutěžit můžete v kategoriích „krasavec", „letec" a „vozembouch". Hodnocení a ocenění budou ale pouze draci domácí výroby. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Ve Fenixu se předvedou filmaři

České Velenice - Tvůrčí skupina Ku.F.R. chystá na sobotu v česko-rakouském komunitním centru Fenix druhou část malého filmového festivalu Velenický Kufr. Těšit se můžete na díla, která natočili českoveleničtí amatérští filmaři. Na programu je celovečerní hudební film Muzikál z prádelny a krátkometrážní poetický snímek Míjení. Nepřijdete ani o nepovedené záběry z natáčení a zajímavosti ze zákulisí. Promítání začíná v 17 hodin.

Ve Starém zámku začíná výstava

Dačice - Světlo/objekt/zátiší, to je název výstavy Rudo Prekopa, která v sobotu začíná v budově městského úřadu ve Starém zámku v Dačicích. Na vernisáži, jež je na programu v 16 hodin, uslyšíte kromě úvodního slova Josefa Ptáčka také kytaristu Joe Karafiáta z Plastic people. Výstava fotografií potrvá do 31. ledna.

Milovníci belgických ovčáků si přijdou na své v Třeboni

Třeboň - Kynologická veřejnost stále ještě oslavuje triumf Václava Oušky z Novosedel nad Nežárkou, který se stal historicky prvním českým šampionem na mistrovství světa německých ovčáků WUSV, a již pejskaře čeká další vrcholná soutěž. V Třeboni v areálu Sport Kemp Doubí dnes odpoledne tréninkem a slavnostním nástupem začíná mistrovství republiky belgických ovčáků. V sobotu a v neděli budou od 8 hodin předvádět závodníci své psy v disciplínách poslušnost a obrana. Stopy předvedou na okolních loukách.

Okoukané prodat, nové koupit

Dačice - Připravit se na zimu, nakoupit lyže, brusle, sáňky a další zimní výbavu, oblečení a spotřební zboží budete moci  v sobodu v Katolickém domě v Dačicích. Stejně tak se ale můžete i zbavit věcí, ze kterých už děti vyrostly. Zimní burza se koná od 9 do 12 hodin a více informací zjistíte na telefonu 606 336 470.

České Velenice - Burzu podzimního a zimního dětského a těhotenského oblečení pořádá v sobodu také mateřský klub Piškůtek v Českých Velenicích. Ve velkém sále kulturního domu beseda burza začíná v 9 hodin, zboží se přijímá dnes od 16 do 18 hodin. Deset procent z prodeje bude použito na provoz mateřského klubu.

Na zámku zazní klasická hudba

Jindřichův Hradec - Podzimní koncert Jindřichohradeckého symfonického orchestru se v neděli od 19 hodin koná v Rytířském sále zámku. Na programu jsou skladby od Antonína Dvořáka či Ludwiga van Beethovena.

Petra Lejtnarová