VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Expedice Deníku: V Bednárci drží lidé pospolu

Bednárec/FOTO/ – Dětský smích zaplnil v sobotu úplně nové dětské hřiště v Bednárci. Členky místního sboru dobrovolných hasičů společně s vedením obce pro ně totiž připravily zábavné odpoledne k příležitosti Dne dětí.

7.6.2010
SDÍLEJ:

Jedním z míst, kde se konaly oslavy Dne dětí, byl i Bednárec. Na oslavách se podílela celá obec. Foto: Deník/Stanislava Koblihová

„Děti měly největší radost, že všechny dostaly odměnu, i když se neumístily jako první,“ řekl starosta Jan Tyšer.

Na přípravě se podle jeho slov podílely i další místní lidé. V Bednárci, kde žije přes sto místních obyvatel, totiž dělají společně brigády jak na úpravu a sečení návsi, tak i na úpravu dětského hřiště, které bylo kdysi hřištěm školním. Nové hrací prvky do něj podle slov Jana Tyšera pořídili vloni, ale slavnostní otevření se uskutečnilo až nyní v sobotu. Děti se tu skutečně měly příležitost pořádně vyřádit. Ale aby nebyly samy, vymyslely si organizátorky také závod pro jejich tatínky a další muže.

„Vzniklo to vlastně při posezení v hospodě, kdy se chlapi dohadovali, který z nich běhá líp. Tak jsme si říkaly, že pro ně uděláme závod, aby mohli ukázat, co v nich je. A aby to neměli jen tak, tak že poběží od mlýna do kopce do vsi,“ smály se společně organizátorky hasičky Marie Hryzáková, Dana Housarová, Miroslava Svobodová a Ilona Staňková.

A nutno přiznat, že muži v tom horkém dni, kdy cesta byla ještě rozmáčená, statečně běželi do kopce vstříc cíli, i když se možná někomu z nich až tak moc nechtělo. U budovy bývalé obecné školy, ve které se nyní odehrávají všechny důležité sešlosti, jako jsou jednání zastupitelů, schůze myslivců, ale také oslavy kulatých narozenin a podobně, se sešli lidé všech věkových kategorií, místní i z okolí.

Domácí příjemnou atmosféru jen umocňovalo sluníčko, které jako by na objednávku přišlo po nekonečných deštivých dnech. Všichni byli uvolnění a užívali si hezkého dne.

Bednárec je jako by zastrčený za Jarošovem nad Nežárkou a jaro mu bezesporu sluší. Jeho obyvatelé si však jsou vědomi, že poklid a hezké prostředí mají vykoupené dojížděním.

„Škola tady skončila v roce 1974 a od té doby děti vozíme do školy do Jarošova nebo do Jindřichova Hradce. Obchod je tu otevřený třikrát v týdnu, zejména pro starší občany, protože skoro všichni dojíždíme někam do práce, tak nakupujeme cestou,“ poznamenal Jan Tyšer.

Kromě oslav Dne dětí pořádají podle jeho slov také Mikulášskou nadílku, zpívání u stromečku a silvestrovský ohňostroj. „Je to vždycky úžasné, když si všichni na Štědrý den odpoledne udělají čas a sejdeme se společně, abychom si zazpívali koledy. Máme tu dokonce vlastního dudáka a basistu,“ dodal Jan Tyšer.

Je více než sympatické, že obec, která má rozpočet jen trochu málo přes milion korun, a tudíž její vedení musí přemýšlet, kam je nutné investovat a co počká, díky lidem vzkvétá a působí na náhodného návštěvníka jako oáza.

Autor: Stanislava Koblihová

7.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení