Se svými kamarády, tedy s ostatními pohádkovými bytostmi, si i na letošek připravil nejen bohatý program plný zábavy, ale také řadu novinek. Dokonce začal spolupracovat s nadací Pomozte dětem, jejímž maskotem je známé žluté kuře.

Brány Pohádkové říše Fábula se v Kamenici nad Lipou otevřou v sobotu druhého května úderem desáté hodiny dopolední.

Novou sezonu kamenický skřítek opět zahájí nefalšovanou Staročeskou poutí. „Návštěvníci se tu budou moci poprat s medvědem, potkají i siláka, se kterým mohou porovnat síly při zvedání činky, nebudou tu chybět ani kejklíři, flašinetář či cikánka, která bude věštit budoucnost z ruky. Zájemci si budou moci pochutnat na pouťových dobrotách," nalákal jednatel kamenické Pohádkové říše Fábula Rostislav Kružík.

Pozvánka do Pohádkové říše.

Letos nově se malí i velcí návštěvníci pohádkové říše mohou těšit na ZOO koutek, pohádkové bludiště, divadlo, dřevěný pohádkový betlém nebo na střelbu z kuše. „Bludiště před pohádkovou říší bude z keřů a stromů. Děti se v něm budou moci vyřádit třeba na různých prolézačkách. V ZOO koutku se kromě tradičních českých zvířat zabydlí i pávi Fešák a Hezoun, které skřítek Fábula chová už od loňska," přiblížil Kružík.

Pohádkovou říši dokonce oslovila nadace Pomozte dětem, která projevila zájem navázat spolupráci mezi Fábulou a svým maskotem – žlutým kuřetem. „Rozhodli jsme se, že se zapojíme, protože chceme pomáhat. Dětský den s Kuřetem se v naší říši uskuteční 30. května. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu legrace a soutěží, ale hlavně svou účastí pomohou dobré věci. Podrobnosti k programu neprozradím, bude to překvapení," usmál se Kružík.

K dalším akcím letošní sezony patří například Křtiny kůzlátek (9. května), Křtiny prasátek (23. května) a Křtiny jehňátek (13. června). Křtiny vždy doprovodí soutěže, pohádkové bytosti a další aktivity. Fábula nezapomíná ani na dospělé, pro které má v plánu uspořádat Hororovou noc, a to 18. července, 1. a 15. srpna. Velcí návštěvníci by si měli obalit nervy, protože je čeká strašidelná noční prohlídka, ukázka tortury a doprovodný program v sousedním hostinci, který budou mít na starosti pohádkové bytosti.

K zimnímu spánku se skřítek Fábula uloží po 26. září. Na tento den si totiž nachystá královský ples, který letošní sezonu ukončí.