Natáčení nového snímku bude probíhat už příští pátek 13. října. Povolení ke zvláštnímu užívání veřejného prostranství měli na stole k projednání i radní města.

"Natáčecí tým se bude pohybovat v prostoru pod aquaparkem na břehu Vajgaru, kde je naučná stezka s výhledem na Jindřichův Hradec. Co zatím víme, mělo by jít o scénu, jejíž součástí bude i výbuch,“ přiblížil tajemník městského úřadu Karel Holý s tím, že si práce filmařů nevyžádá žádná omezení ani uzavírky.

Deník pro další podrobnosti k plánovanému natáčení oslovil přímo tvůrce filmu. „Jedná se o celovečerní hraný film s dokumentárními prvky o životě Bedřicha Smetany, současné kulturní scéně a síle sociálních sítí. V Jindřichově Hradci budeme natáčet historický obraz z Bedřichova dětství, kde si jako malý hrál s kamarády na břehu rybníku Vajgar,“ upřesnil k natáčení výkonný producent společnosti 11:11 production Adam Urbanec.

Karaba, Ferenc i Lorenc. Podívejte, se jak na jihu Čech i v jiných lokalitách tvůrci natáčeli pohádku Tajemství staré bambitky 2.
Hradecký zámek se stal druhým sídlem v pohádce Tajemství staré bambitky 2

Právě u Vajgaru před malým Bedřichem při dětské hře vybuchla láhev se střelným prachem a střepy mu potrhaly pravou tvář. Tento úraz z dětství měl pravděpodobně podíl na skladatelově pozdější hluchotě. Kromě Jindřichova Hradce budou filmaři natáčet také na lokacích Pardubice, Chrudim, Luže, Jabkenice, Praha a Plzeň.

Zajímavou podívanou slibuje i herecké obsazení chystaného snímku o životě Bedřicha Smetany. „V hlavních rolích se můžete těšit na Martinu Pártlovou, Youtubera Radyho, Josefa Lásku, Jaroslava Duška, Ondřeje Rychlého a další,“ nalákal Adam Urbanec a dodal, že premiéra filmu proběhne na festivalu Smetanova Litomyšl 2024. Poté bude následovat kinodistribuce a v roce 2025 plánuje produkční společnost snímek zveřejnit také na TV a VOD platformách.