Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Firma pomůže hospicové péči i mateřské škole

Dačice – Na vzdělávání obyvatel v dačickém regionu se každoročně podílí i společnost THK Rhythm Automotive Czech a.s., která rovněž podporuje smysluplné trávení volného času dětí a mládeže, sportovní aktivity a hendikepované občany.

14.6.2017
SDÍLEJ:

Dačický strojírenský závod THK Rhythm Automotive Czech. Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

V letošním roce se do grantového programu firmy přihlásilo 23 neziskových a příspěvkových organizací, pět z nich pak podporu získalo na základě hlasování zaměstnanců. Rozděleno mezi ně bylo 160 390 korun.

Jak uvedl HR manažer THK Aleš Čech, grantový projekt bude zřejmě pokračovat i nadále. „Věříme, že všem organizacím přidělený grant pomůže zrealizovat dobrou věc. Rádi bychom s touto podporou pokračovali i v následujících letech. Je to aktivita a směr, kterým se ubírá a prezentuje také celá korporace THK a jsme rádi, že v tomto máme od nejvyššího vedení maximální podporu,“ uvedl.

Podporu získal letní tábor pro handicapované děti a mladé dospělé, projekty Běh pro hospic, Technik a Děti v pohybu a bezpečně a také sociálně terapeutická dílna Dačické Okénko, kterou organizace Otevřená Okna začala v Dačicích provozovat před rokem. Aktuálně ji využívá již 14 klientů z Dačic a blízkého okolí. Podpora THK zajistí personální zabezpečení služby pracovníky v přímé péči i materiální zabezpečení.

Úspěšné projekty:

- Letní tábor pro handicapované děti a mladé dospělé / Pořízení kuchyňského vybavení pro výuku vaření do Centra Dačický Zvoneček: Tábor umožní handicapovaným strávit část prázdnin mimo domovské prostředí. Kuchyňka bude využívána k výuce vaření a pečení základních pokrmů, k získávání základních návyků při vaření, pracovních postupů, základů stolování.
- Sociálně terapeutická dílna Dačické okénko: Udržení a podpora druhého roku provozu ambulantní sociální služby v Dačicích, a to sociálně terapeutické dílny pro osoby se zdravotním, mentálním, tělesným a kombinovaným handicapem.
- Běh pro hospic (Sdílení o.p.s.): Poběží se v Telči. Výtěžek půjde na pořízení nového automobilu pro mobilní hospicovou péči.
- Technik (Základní škola Boženy Němcové): Projekt pro žáky z kroužku Malý technik, který je určen pro všechny žáky, kteří mají zájem vytvářet různé modely stavebnic Fisechertechnik, Lego a elektronických stavebnic Boffin.
- Děti v pohybu a bezpečně (Mateřská škola Dačice): Pořízení multifukčních helem k zajištění bezpečnosti dětí při bruslení, jízdě na kolech, tříkolkách, koloběžkách a odrážedlech.

Autor: Petra Lejtnarová

14.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Úspěšná štafeta hradeckých orientačních běžkyň. Zleva:Eliška Hojná, Kateřina Blažková a Tereza Kinštová.

Hradecké orientační běžkyně mají stříbro z mistrovství republiky

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).

Dvě nehody zavřely dvě silnice

Jindřichohradecko - V rozmezí čtvrt hodiny zablokovaly dvě dopravní nehody silnice u Nové Vsi nad Lužnicí a u Kunžaku.

Stoprocentní zůstávají už jen včelničtí hokejisté

Jindřichohradecko – Okresní přebor hokejistů pokračoval druhým kolem.

Muž zpronevěřil peníze od důchodkyně

Novobystřicko - Seniorka svěřila muži peníze. Zřejmě o ně přišla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení