Basketbalisté musí zlepšit úspěšnost střelby a hodně spoléhají také na podporu publika.

V sobotu se bude ve sportovní hale hrát od 19.30 hodin a pokud domácí tým zvítězí, čeká jej i další zápas v neděli od 10.30 hodin.

„Uděláme všechno pro to, abychom nepříznivý vývoj semifinále zvrátili,“ tvrdí odhodlaně trenér jindřichohradeckého celku Karel Forejt.

„Jestliže mají oba duely na západě Čech z našeho pohledu nějaké pozitivum, tak je to skutečnost, že nás neporazila Lokomotiva, ale my sami sebe. V prvním utkání jsme totiž vybouchli při exekuci trestných hodů, ve druhém jsme zase těsně před koncem trestuhodně ztratili sedmibodový náskok. Rozhodně je v našich silách podat daleko lepší výkon,“ podotkl.

Největším problémem Jihočechů je však zdravotní stav mužstva. Kromě dlouhodobě zraněného Sismilicha si přivezli nejrůznější šrámy i další hráči, ale kouč věří, že aspoň někteří z nich budou pro klíčový sobotní souboj v pořádku.

„Musíme to zvládnout. Plzeň nás bude chtít dorazit a v tom jí chceme zabránit. Je zapotřebí uhlídat její klíčové pivoty a podstatně zlepšit úspěšnost střelby. Soupeř zřejmě hodlá praktikovat obdobný styl jako doma, tedy že ucpe prostor pod košem a nechá nás střílet z dálky,“ míní Forejt.

Jeho tým bude hodně spoléhat i na pomoc publika. „V rozhodujícím pátém čtvrtfinále se Zlínem nás diváci doslova dotlačili k postupu. Hráčům to ohromně pomohlo a přál bych si, aby příznivci znovu byli naším šestým hráčem,“ apeluje.

Plzeňský trenér Miroslav Janiourek však kontruje: „Jedeme do Hradce vyhrát a rádi bychom rozhodli už v prvním duelu. Musíme však uplatnit agresivní obranu a důraz pod oběma koši jako se nám to povedlo doma. Také léčíme nějaké šrámy, ale kádr byl měl být až na juniory kompletní.“

PROGRAM:

3. zápas
sobota 25. dubna
BK J. Hradec – Plzeň (19.30)
Případný 4. zápas
neděle 26. dubna
BK J. Hradec – Plzeň (10.30)
Případný 5. zápas
středa 29. dubna
Plzeň – BK J. Hradec (19)
Série se hraje na 3 vítězství, Plzeň vede 2:0.