„Předtím jsme tam jezdili jen na deset dní v létě a na týden v zimě. Bydlíme v Řecku, v Německu, u Hradce a také v Hluboké,“ řekl Jaroslav Drobný, který odešel z budějovického Dynama za kariérou do Řecka v roce 2001. Tam hrál čtyři roky, pak následovala Anglie, Nizozemsko a dvanáct let hrál v Německu. „V Německu jsem byl už s rodinou, syn se narodil v Řecku, dcera v Hamburku. V Německu to byla pro mě nejlepší léta, hrál jsem jednu z nejlepších soutěží na světě. Hrál jsem v Bochumi, Hamburku, Brémách, Berlíně, Düsseldorfu. Pořád bylo vyprodáno, nádherné stadiony od třiceti do osmdesáti tisíc lidí,“ líčí Jaroslav Drobný, zatímco na cvičišti ZKO Falco v Hluboké nad Vltavou říká anglické povely psu Arisovi.

„Jméno dostal podle řeckého boha války. Je to nalezenec, děti přinesly domů štěně. Jenže přinesly dvě. Jedno jsem dovezl pánovi do Německa. Aris je velice hodný. Chodil jsem s ním na cvičiště už v Německu, chtěl jsem ho socializovat. V Hamburku v jednom parku mohou běhat psi na volno a nikdy jsem tam neviděl, že by se psi rvali,“ popisuje sportovec, který také nechává Arise běhat při kole. „Každý říká, že Aris je kříženec pasteveckého psa s něčím. Kontaktní je jenom ke mně. Jinak si lidí nevšímá,“ poplácá Arise, který rozumí povelům v angličtině, němčině i češtině.

Hokejová reprezentace porazila v rámci Euro Hockey Challenge v Jindřichově Hradci Rakousko 7:2.
Trenér Filip Pešán podobný závěr zápasu u reprezentačního áčka ještě nezažil

„Děti na něj mluví anglicky, v Německu jsem mu dával povely německé, a tady dávám i české povely,“ líčí s tím, že nyní s rodinou tráví nejvíce času v Hluboké nad Vltavou. „Bydlíme tu teď kvůli dětem. Arise jsem venčil okolo místního cvičáku a domluvil jsem se s Eliškou Nedvědovou, že sem budu chodit cvičit. Podala mi pomocnou ruku a chodím individuálně trénovat. Pro zábavu chodím s ním i na obranu, kterou figuruje Michal Veselka. Baví mě obrana, baví mě se na to dívat,“ zmínil, jak pracoval se psem, když tu nebyl covid. Teď na trénink s chlupáčem zase může. „Na poslušnosti se byla podívat i manželka s dětmi. Dcera je malá, tak se dívá a syn zkouší cvičit,“ vypráví s úsměvem fotbalový cestovatel.

Brankář Jaroslav Drobný, olympionik (OH 2000), mistr Evropy hráčů do 21 let (2002), sedm zápasů odehrál za reprezentaci. Ve dvaceti letech začal chytat první ligu za České Budějovice, od roku 2001 působil v zahraničí. Nastupoval za Panionios, Den Haag, Fulham, Ipswich, Bochum, Herthu Berlín, Hamburk, Brémy, od ledna 2019 byl v Düssledorfu. Na podzim roku 2019 se vrátil do Budějovic, kde nastupuje v brance, ale také trénuje gólmany.

„Děti si zvykly v Čechách rychle, ženě chybí slunce, Řecko a Německo. Říká, že tam je jiný život. Mentalita lidí je tam zcela jiná. Život v Hamburku se nedá srovnávat se Studnicí u Hradce. Ale já mám Jindřichův Hradec moc rád, nedám na něj dopustit. Mám tam kamarády,“ dodává.

Jindřichohradečtí basketbalisté se po letech sezonách v I. lize mohou od září těšit na soupeře z nejvyšší tuzemské soutěže.
Senzace! Jindřichohradečtí basketbalisté budou hrát NBL

Kontrakt s budějovickým Dynamem mu končí v červnu. Jestli se však vrátí do zahraničí, třeba trénovat brankáře, ještě neví. „Jsem v kontaktu s více kluby v Německu, ale nic podepsaného nemám. Možná tu zůstanu,“ zamýšlí se Jaroslav Drobný.