O investici ve výši 36 a půl milionu korun z rozpočtu města, která zatím zahrnuje pouze rekonstrukci fotbalového stadionu se zázemím, rozhodlo zastupitelstvo na svém posledním jednání.

„V příštím roce by měla být zahájena rekonstrukce fotbalového hřiště a přilehlého tréninkového hřiště, tribun, osvětlení i dalšího zázemí pro fotbalisty i diváky v lokalitě stávajícího sportovního areálu u sídliště Hliník," potvrdil starosta Třeboně Jiří Houdek. Jak dodal, samotné otevření sportovního stánku je plánováno na rok 2014.

V témže roce by měly být kromě zázemí pro fotbalový klub dokončeny práce i v ostatních místech areálu. „Měla by vzniknout kuželna a možná i další místa pro jiné sportovní vyžití," uvedl dále starosta. Součástí areálu by mělo být také dostatečně velké parkoviště.

V dalším období by pak město chtělo pokračovat v rozvoji přilehlého tenisového areálu. „Chtěli bychom vybudovat tenisové dvorce a odpovídající zázemí pro tenisty, protože jeho stav v současné době již považujeme za nevyhovující," řekl Jiří Houdek s tím, že pokud se objeví možnost čerpání dotací na tento okruh činnosti, město se pokusí jí využít. „Rekonstrukce fotbalového areálu je totiž celá v režii města, protože žádné dotační možnosti v tomto směru nebyly vypsány," dodal.

O tom, zda nový sportovní areál bude provozovat město, se bude teprve jednat. „Pokud by tomu tak nakonec bylo, jednotlivým sportovním jednotám bychom ho pak poskytovali k dalšímu využití," doplnil starosta.

PETRA JOUZOVÁ