Viet-Ňam. Takové jméno nese vznikající restaurace v Klášterní ulici, která už brzy obohatí menu jindřichohradeckých ulic a uliček o poctivé vietnamské lahůdky. Jako jedni z prvních návštěvníků mohli do rodících se prostor Viet-Ňamu zavítat účastníci sobotních workshopů zaměřených na výrobu pochoutky nem rán - smažených jarních závitků.

Při workshopu se jeho účastníci pod vedením Žanety a Šona přesvědčili, že příprava oblíbených závitků je náročná jenom na první pohled. Do rýžového papíru se kromě zeleniny balí také mleté maso, jidášovo ucho, koriandr, skleněné nudle a klíčky mungo fazolí. Po osmažení v oleji se závitky podávají se zálivkou obsahující rybí omáčku, česnek, chili nebo ocet. Vhodnou přílohou jsou potom salát a rýžové nudle.

Příznivci asijské kuchyně se v budoucnu mohou těšit na množství dalších workshopů doplněných o zajímavé vyprávění nejen o vietnamské kuchyni. A pokud žádný z workshopů zrovna nestihnete, můžete využít pestré, široké a voňavé nabídky sousedícího obchodu. Recept či dobrá rada, jak si doma některou z lahůdek připravit, jsou při nákupu samozřejmostí.