Poté, co zastupitelé neodsouhlasili dotace pro ani jeden z obou znesvářených klubů, upnuly se naděje hokejových funkcionářů k druhé výzvě grantu. Ta, jak se spekulovalo, mohla být vypsána někdy na podzim.

Bublina splaskla a marným nadějím je konec. Jak včera informoval jindřichohradecký místostarosta Bohumil Komínek, město v žádném případě s vypsáním druhé grantové výzvy nepočítá a zbylý milion a půl, který byl původně určený pro hokejisty, převedlo do nespecifikované rezervy rozpočtu.

„Po dohodě s naším právním oddělením, které upozornilo, že vypsání druhé výzvy by mohlo být napadnutelné, jsme od toho upustili a peníze zůstávají v rozpočtu města," vysvětlil situaci Bohumil Komínek.

Hokejoví činovníci se však nevzdávají a oba kluby podaly žádost o přidělení mimořádné dotace. To potvrdil i předseda HC Střelci Petr Šachl, který ji včera doručil na podatelnu městského úřadu. „Dokládáme v ní prakticky to samé, co bylo i v té grantové. Stále si myslím, že město by mělo zajistit ledy pro oba subjekty a je jedno, jakým způsobem. Je tu mnoho dětí, které chtějí bruslit a hrát hokej, je proto nutné najít nějaké rozumné řešení," tvrdí.

Žádost KLH Vajgar obdržela radnice již o několik dní dříve a oběma by se rada mohla zabývat již příští týden. Jaký ale bude výsledek, není ani podle místostarosty Komínka v tuto chvíli zřejmé. „O mimořádnou dotaci může zažádat každý, je to jeho právo. Druhou věcí je, zda bude vyslyšen," poznamenal.