Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů o půlnoci vyjížděli profesionální hasiči z Třeboně a dobrovolní z Lomnice k požáru lesního porostu k Ponědrážce.

Za dalším požárem, a to zahradního domku v Holešicích, místní části obce Cizkrajov, byla nedbalost. Vypukl v sobotu odpoledne a plameny objekt plně zasáhly. Krátce na to hořel pruh trávy u Domanína.

„Škoda u všech zmíněných ohňů je nulová," uvedla Vendula Matějů.

Relativní klid o filipojajkubské noci hlásili i dopravní policisté. Podle vedoucího Karla Kotila v rámci masivní dopravně bezpečnostní akce zachytili v Jindřichově Hradci jednoho řidiče pod vlivem alkoholu.

V neděli před šestou hodinou ranní se u Velkého Pěčína u Dačic stala vážná dopravní nehoda. „Řidič v ranních hodinách nepřizpůsobil rychlost a auto vyjelo mimo silnici. Výsledkem bylo těžké zranění řidiče, újmu na zdraví utrpěl i spolujezdec. Příčiny nehody a další okolnosti jsou v šetření," zmínil Karel Kotil.

Na místě zasahovali i hasiči, kteří pomohli s transportem zraněných do vrtulníku letecké záchranné služby a do sanitky. Zároveň zajistili havarované auto proti požáru a úniku provozních kapalin.