Do Mirochova přijelo soutěžit 18 družstev mužů a dvě družstva žen. K vidění byly také čtyři ukázky historické hasičské techniky. Jednu z nich předvedlo domácí družstvo a další družstva z Mníšku, Žíteče a Příbraze.

„Historickou stříkačku z roku 1928 jsme zrenovovali v roce 2009. Předvádíme s ní ukázky útoku při soutěžích a dalších příležitostech,“ uvedl starosta mirochovského sboru Ladislav Hajna.

Dobrovolní hasiči v Mirochově mají celkem 20 členů. V nedávné době také slavnostně otevřeli rekonstruovanou hasičskou zbrojnici.
Na soutěž si na ostatní sbory vymysleli vlastní zajímavá pravidla. „Zvláštností soutěže bylo sání na šest savic a útok včetně rozhazování všech hadic,“ vysvětlil dále Ladislav Hajna. Všechna družstva i přes zajímavou změnu dokončila útok a soutěž se tedy obešla bez diskvalifikace.

K vidění byla také ukázka vyproštění osoby z havarovaného auta, kterou předvedla jednotka poloprofesionálních hasičů ze Suchdola nad Lužnicí.

„Jsme rádi, že se oslavy výročí vydařily a soutěž se obešla bez komplikací a úrazů,“ doplnil starosta Ladislav Hajna. Spokojený byl také velitel mirochovských hasičů Miroslav Zavadil. „Chtěl bych poděkovat zejména mirochovskému sboru za organizaci a všem zúčastněným družstvům,“ sdělil. Také počasí se hasičům vydařilo, ačkoliv meteorologové slibovali na sobotu déšť.

Výsledky soutěže

Muži
1. Stráž nad Nežárkou 42,29 s
2. Mníšek 44,57 s
3. Novosedly n. Nežárkou 47,15 s
Ženy
1. Majdalena 74,00s
2. Žíteč 91,73 s