Úplně poprvé ve své historii mají dobrovolní hasiči z Kunžaku zcela nový prvozásahový vůz. Jde o Tatru Terra Cas 20 od českého výrobce KOBIT THZ.

„Nový automobil nahradil více než čtyřicet let starou Škodu 706 RTHP, kterou jsme u sboru měli od roku 1981,“ uvedl velitel SDH Kunžak Jiří Dvořák.

V ulici Berky z Dubé v Dačicích vzniká nové parkoviště.
V Dačicích vzniká nové parkoviště pro 68 vozů

Cisternová automobilová stříkačka má mimo jiné dvounápravový speciální podvozek, jehož brodivost je 120 centimetrů. To hasičům umožní lépe se s autem pohybovat třeba při velké vodě.

„Chtěl bych poděkovat obci a místním zastupitelům, kteří od začátku náš projekt podporovali a ve všem nám vyšli vstříc. Potom je to ministerstvo vnitra a Fond zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Děkujeme i Jihočeskému kraji a výrobci vozu,“ dodal velitel.

Nový pavilon interny v českobudějovické nemocnici.
V nemocnici zahájili provoz pavilonu I. Objekt z roku 1954 je zase jako nový

Během slavnostního sobotního odpoledne novému vozidlu hasičů z Kunžaku požehnal farní vikář Jan Turek. A nejen automobilu, ale i celému sboru a také hasičské zástavě.

„Každá jednotka má mít svou zástavu. Náš sbor zatím svůj prapor neměl. Ale rozhodli jsme se to napravit a jsem rád, že už můžeme náš prapor ukázat,“ poznamenal starosta SDH Kunžak Martin Waszniowski.

Mimo jiné se slavnostního předání vozu zúčastnil i starosta obce Vladimír Šamal, ředitel jindřichohradeckých profesionálních hasičů Lukáš Janko nebo starosta OSH Jindřichův Hradec Milan Garhofer. O výborné občerstvení se postaraly partnerky místních hasičů.

Technické detaily nového vozu:
Hasiči z Kunžaku získali zcela nový zásahový vůz. Pokřtili i nový prapor.Zdroj: Deník/ Lucie Váchová- Cisternová automobilová stříkačka je postavena na dvounápravovém speciálním podvozku TATRA 815 R55 s naftovým přeplňovacím osmiválcem o výkonu 325 kW. Kabina vozu umožňuje přepravu osádky 1+5.
- Nástavba je vyrobena z hliníkových profilů a designových laminátových prvků. Uvnitř nástavby se nachází nádrž na vodu včetně integrované nádrže na pěnidlo, hliníkové čerpací zařízení THZ 3000.
- Vozidlo je vybaveno držáky pro redukované požární vybavení, lanovým navijákem o tažné síle 5,1t. Standardem nástavby je výstražné zařízení, osvětlovací rampa, sklopný žebřík pro výstup na pochozí střechu, integrované vnitřní a vnější osvětlení.
- Výbava dle požadovaného rozsahu R / Z / T, asanační lišta, lanový naviják, elektrocentrála, osvětlovací stožár, střešní lafetová proudnice, výsuvné prvky, speciální držáky výbavy, couvací kamera, Rettbox, barva RAL 3000 aj.