Opravy čekají více než tři kilometry dlouhý úsek mezi obcemi Lásenice a Horní Žďár. „Při stavebních pracích bude provedena výměna asfaltového souvrství vozovky, oprava propustků nebo například autobusových sjezdů na území Horního Žďáru. V nezbytném rozsahu pak dojde k opravě povrchu na stávajících sjezdech a křižovatkách. Nový kryt vozovky zajistí řádné odvodnění povrchu silnice I/34 a tím i zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu silničních vozidel,“ upřesnil za Ředitelství silnic a dálnic v Českých Budějovicích Adam Koloušek s tím, že úseky vozovky s novým povrchem, kde už oprava proběhla v minulých letech, budou při rekonstrukci vynechané.

Práce na opravovaném úseku silnice jsou rozdělené na dvě etapy. První z nich začne už v pondělí 7. srpna a potrvá do 3. září.

Zahájení rekonstrukce silnice z Dačic na Slavonice.
Začala oprava silnice ze Slavonic na Dačice. Řidiče čekají objížďky i u Lásenice

„Silnice se uzavře od místa asi 200 metrů za odbočkou na Dolní Žďár a Malíkov nad Nežárkou až na konec obce Horní Žďár. Druhou etapu zahájí stavební firma od 4. září a její konec je naplánovaný na 31. října. Silnice bude uzavřena od výjezdu z Lásenice až k odbočce na Dolní Žďár a Malíkov nad Nežárkou,“ vyjmenoval Adam Koloušek. Uzavírka tak potrvá téměř tři měsíce. Objížďka pro vozidla do 7,5 tuny včetně autobusů povede z Lásenice po silnici II/149 na obec Číměř, dále po silnici II/128, která prochází Horní Pěnou směrem na Jiráskovo předměstí v Jindřichově Hradci. Délka objízdné trasy je téměř 20 kilometrů a řidiči tak budou muset počítat s dostatečnou časovou rezervou. Objízdná trasa pro auta nad 7,5 tuny pak povede z Třeboně po silnici I/24 na dálnici D3 a Veselí nad Lužnicí a následně po silnici I/23 přes Kardašovu Řečici na Jindřichův Hradec.

Rekonstrukci části silnice mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem bude pro Ředitelství silnic a dálnic provádět společnost Metrostav. Cena zakázky je téměř 50 milionů korun bez DPH.