Domov pro opuštěné kočky ve Vnorovicích na Dačicku skončil

Například v záchytných kotcích, které provozuje jindřichohradecká městská společnost Mihos, je momentálně k adopci pět psů.

O nabídku a webové stránky se stará občanské Sdružení Cibela.

Jeho místopředsedkyně vysvětluje, že sdružení má ještě další psy a kočky umístěné v takzvaném depozitu, a to v Jindřichově Hradci, Strmilově a Soběslavi.

„Zvířata jsou vlastně v domácí péči našich členů, kteří to dělají bez finanční náhrady. Krmení a veterinární péči mají ze sponzorských darů Cibely,“ říká místopředsedkyně sdružení Petra Šťástková.

Pokračuje v tom smyslu, že sponzorské dary proudí ke sdružení jednak díky internetovým stránkám, ale také díky řadě milovníků zvířat.

„Část máme od nových majitelů, kteří sice psa či kočku dostávají zdarma, ale většinou nám něco přispějí,“ říká Šťásková s tím, že novinkou je i prodej triček, přívěsků a náušnic, které členové sdružení vyrábějí a jehož výtěžek jde právě na pomoc opuštěným zvířatům. „Momentálně máme ve Strmilově v depozitu osmiletého labradora a staršího křížence jezevčíka, který se k nám po roce vrátil, protože jeho noví majitelé se stěhují a nemají ho kam dát,“ doplnila Šťástková.

Den zvířat
Světový den zvířat se každoročně slaví 4. října na počest sv. Františka z Assisi, který v tento den v roce 1226 zemřel. Celý svůj život zasvětil péči o nemocná a opuštěná zvířata. Tento svátek má lidem připomenout, že i zvířata jsou součástí naší planety.

Záchytné kotce má i provozovatel odchytové služby Ivan Horáček z Chlumu u Třeboně. Ty naštěstí momentálně zejí prázdnotou. Podařilo se mu i udat fenu křížence, kterou lidé v květnu našli opuštěnou ve křoví i se štěňaty u Příbrazi.
„O štěně, které přežilo, byl zájem již dříve a v srpnu se ozval zájemce o matku, ale měl podmínku, aby byla vykastrovaná, že má z útulku již psa, tak aby nebyl nějaký problém,“ sdělil Horáček.

Po odchytu psa umístí ve svých záchytných kotcích a do tří dnů je nechává naočkovat.
„Zatím se ale nikdy původní majitel psa nepřihlásil. Takže se snažíme odchyceným psům najít jiný domov sami. Možností by bylo odvézt odchycené zvíře i do útulku, ale ty jsou většinou přeplněné. V tomto směru to není vůbec vyřešené. Všechny náklady na odchyt i pak na krmení a veterinární péči hradí obec, na jejímž území bylo zvíře odchyceno,“ doplnil Horáček.

Také ve Vnorovicích na Dačicku bylo zařízení pro opuštěné kočky.
„Letos v létě jsme, bohužel, vinou nepřejícnosti jistých lidí museli náš útulek ve Vnorovicích uzavřít a přemístit kočky do Prahy a jiných depozit. Nový útulek s výběhem již díky vstřícnosti našich partnerů budujeme urychleně právě u Prahy,“ říká předsedkyně občanského sdružení Kočičí azyl Kateřina Kašparová, někdejší známá televizní moderátorka.
Dodává, že i nadále s aktivitami na Dačicku pokračuje.

„Chceme se dál důsledně věnovat především kastračnímu programu a osvětě problematiky opuštěných a týraných zvířat a vhodnosti kastrací, coby nejúčinnějšího nástroje proti nežádoucímu přemnožení zvířat,“ sdělila na závěr.

Na nový domov v záchytných kotcích v Jindřichově Hradci čekají:

Xara, kříženec pitbula, fena, odrostlé štěně max. do 1 roka
Je hodná, ze začátku se spíše trochu bála, ale na piškotky se nechává nalákat a hladit. Zvyká si i na ostatní psy.

Bonnie, kříženec ohaře nebo velkého knírače, pes, 2 roky
Je to hodný obr. Je hravý, může chodit na volno, ale honí zvěř. Byl by vhodný pro aktivní lidi, aby vybil energii.

Myška, kříženka, fena, 1 rok
Je ztřeštěná, ale strašně hodná. Mazílek, pohodář, snese všechny pejsky, je hodně hravá. Svědomitě odchovala i štěně a je dobrá máma.

Deny, černý labrador, pes, 1 rok
Denyho opustili majitelé. Je to hodný pes, přátelský jak k lidem, tak k ostatním psům. Dobře se snáší i s kočkami. Děti má také rád.

Flíček, kříženec jezevčíka, pes, 6 měsíců
Flíček byl nalezen 27. září. Je to hodné mazlivé a hravé štěně. Přátelský jak k lidem, tak ke všem pejskům.

Volejte: 720 428 993