Zbrusu nového zázemí se v brzké době dočkají jindřichohradečtí hokejisté. Radní města, kteří se minulý týden sešli v osmičlenném počtu, rozhodli totiž o zadání veřejné zakázky na stavební úpravy šaten a hygienického zařízení zimního stadionu.

„Předmětem zakázky je rozšíření šaten s úpravami přiléhajících sociálních zařízení pro hráče," vysvětlila tisková mluvčí hradeckého městského úřadu Karolína Průšová. Dodala, že zakázku provede místní firma Stavcent za cenu 1 473 136 korun bez DPH. Místostarosta Jindřichova Hradce Bohumil Komínek uvedl, že stavební úpravy se na zimním stadionu budou odehrávat od dnešního dne až do 20. července letošního roku. Ve stavebních pracích, které zimní stadion v nejbližší době čekají, je podle místostarosty zahrnuté také dokončení tribuny pro sedící diváky.

„Jedná se o rozšíření průchodu u šaten, nad kterým vzniká nová tribuna pro sedící diváky doplněná o zábradlí.  Pod ní, tedy v prostoru rozšířeného průchodu, se potom budou dodělávat dvě nové šatny pro hosty," vysvětlil místostarosta Bohumil Komínek s tím, že v kabinách tak vznikne daleko lepší zázemí než je to současné. Příkladem jsou třeba nové sprchy a sociální a hygienické zařízení.