Zastupitelé finanční injekci pro mládežnický hokej odsouhlasili, možná ale nyní přijdou s nataženou dlaní opět další sportovci

Zřejmě i proto hladce prošlo hlasování o mimořádné finanční dotaci ve výši 370 tisíc korun pro občanské sdružení KLH Vajgar, jež zaštiťuje mládež, a to na uhrazení provozních nákladů, tedy hlavně ledů, za sezonu 2009/10.

Předložené účetní doklady, jež musel KLH Vajgar doložit, zastupitele přesvědčily natolik, že se vesměs vyjadřovali ve prospěch finančního příspěvku, a tudíž i nepřímo pro zachování mládežnického hokeje ve městě.

„Samozřejmě jsem rád, ale byla to vlastně nutnost, protože jinak bychom byli museli udělat omezení áčku,“ uvedl po hlasování pro Deník výkonný ředitel KLH Vajgar František Dvořák.

Souhlasné hlasování o mimořádné dotaci pro jakýkoliv přední sport ve městě ale bylo po celé uplynulé volební období dáváno jako precedent, po kterém mohou přijít s nataženou dlaní další sportovci, což zaznělo i tentokrát.

„Nejde vlastně o částku, ale o nestandardní situaci. Možná je to signál novému zastupitelstvu, že by se problematice mělo věnovat, a to nově a zgruntu,“ zformuloval vzkaz místostarosta Alfred Němec, který již letos nekandiduje.

Jak drahý sport?
– z peněz města na sport jdou do hokeje 2 miliony korun/rok
– jen za ledy mládežnický hokej zaplatí 1,8 milionu korun/ rok
– rozhodčí za sezonu vyšli na 217 tisíc korun
– poplatky Českému svazu ledního hokeje dosahují od 70 do 90 tisíc korun ročně
– dopravné je 700 tisíc Kč/rok
– rodiče platí za dítě 7 tisíc korun ročně, což dělá v součtu asi 600 tisíc korun