Ocenění z rukou pořádající Nadace rozvoje občanské společnosti převzali zástupci hospice během slavnostního večera v pražské Malostranské besedě.

Jak uvedla ředitelka hospice sv. Kleofáše Irena Kalná, soutěžilo se v několika kategoriích podle velikosti neziskových společností. „My jsme byli nominováni v kategorii středních organizací. Vypracovali jsme poměrně obsáhlý dotazník, který se zabývá například pohledy ze stran managementu, financování, personalistiky, poslání neziskovky či jejích hodnot. Poté přišel užší výběr, kam postoupilo celkem osm organizací včetně nás. Zástupci pořadatele se k nám poté přijeli podívat na návštěvu a pohovořit s námi,“ popsala.

Do finále pak postoupily už jen tři neziskovky. Tam se rozhodlo o pořadí, které bylo v úterý 14. ledna vyhlášeno v Praze. „Ocenění je pro nás velikou poctou, už jenom proto, že uchazečů o něj bylo velké množství. V neziskovém sektoru se jedná o skutečně prestižní cenu, která pro nás znamená hned několik věcí. Zaprvé je potvrzením, že ve svém vývoji jdeme správným směrem. Zadruhé jsem  velice vděčná za to, že naše téma nemocí, umírání a smrti má prostor se prezentovat i na tomto fóru. Líbilo se mi, že mezi soutěžícími panoval hezký duch soudržnosti, což je možná i odezva na společenskou atmosféru současné doby, že neziskový sektor je  pojistkou zdravé občanské společnosti,“ sdělila ředitelka Irena Kalná.