Názor, že do lesa se v suchu, které nyní panuje, vydá jen blázen, nesdílí Karel Chupík.

„Houby rostou, ale ne všude. Člověk musí vědět, kam se na ně vypravit," říká náruživý houbař. Sucho, jež nyní v českých lesích panuje, prý není překážkou. Důležité je vědět, kde houby hledat.

„Nesmysl je vypravit se do jehličnatého lesa, tam není potřebná vlhkost. Ideální jsou listnaté porosty nebo hráze rybníků," tvrdí Karel Chupík. O tom, že se mu jeho strategie vyplácí, nejlépe hovoří výsledky jeho houbařských výprav.

„V pondělí jsem si z lesa přinesl více než sto šedesát praváků. Ve čtvrtek to bylo hrubým odhadem okolo sto padesáti. Musíte prostě vědět, kam si pro ně dojít," chlubí se svým úlovkem Chupík. Kam si pro svůj denní příděl smaženice chodí, však neprozradil. „Jsou to má tajná místa, která si pečlivě střežím. Chodím na ně pouze s manželkou a nikomu své tajemství neprozradím. To by si určitě hájil každý," tajemně se usmívá úspěšný houbař. Se svými houbařskými úspěchy se můžete podělit i vy. Fotografie svých kapitálních úlovků zasílejte na email jindřichohradecké redakce Deníku.