Ten se stal neodmyslitelnou součástí jeho života, stejně jako spousta dalších sportů.

Jedenáct let se věnuješ basketbalu, kdo nebo co tě k tomu vlastně vedlo?
Přivedl mě k tomu kamarád Jakub Novák, který se mě tenkrát zeptal, jestli bych nechtěl přijít na trénink. Bylo tam i více známých kluků a mě to zaujalo a u basketu jsem zůstal.

Něco tě na hře zaujalo a sešla se asi i parta správných lidí…
Přesně tak, bylo to asi hlavně tím, že basketbal je kolektivní sport a my tam měli a máme skvělou partu lidí. U hry musíš také přemýšlet, nastává tam plno zvratů, i když třeba jednoznačně vedeš, tak to neznamená, že zápas vyhraješ. To se mi na tom líbí. Na hřišti se musíš samozřejmě soustředit a nakonec se třeba i raduješ z vítězství.

Začínal si v juniorském týmu, ale teď hraješ za muže.
Přesněji řečeno jsem začínal v kategorii minižáci. Do 18 let se pak hraje za juniory, z nichž jsem ale vloni vypadl a od té doby jsem oficiálně v mužích.

Což je asi trochu jiné kafe…
Stoprocentně, hlavně když se podíváš na pojetí hry, ve které panují silné emoce. V chlapech je to o hodně tvrdší hra a všichni jsou mnohem zkušenější, myslím si, že i pro mladé hráče jsou to mezi chlapy obrovské zkušenosti, obzvlášť když máš v týmu kvalitní hráče, což letos, myslím, opravdu máme.

19. září se utkáte při zápase s Hradcem Králové.
Ano, je to tak, jinak do této doby jsme se připravovali pouze v posilovně, ale teď už opět začínáme s míčem a dostáváme se do zápasového rytmu. V přátelácích se trenér snaží točit hráče, aby každý dostal příležitost, ale v sezóně to pak bude něco jiného. Bude nám samozřejmě záležet na výsledcích.

V loňské sezóně jste skončili druzí po základní části, a pak ve čtvrtfinále vypadli s Ústím nad Labem, jak na to vzpomínáš?
Byla to smůla, vím, že jsme po nevydařeném čtvrtfinále prohráli první zápas na domácí palubovce, ten druhý jsme pak vyhráli a za stavu 1:1 jeli do Ústí nad Labem, ale na ně jsme bohužel nestačili a prohráli v sérii. Doufáme, že letos se nám bude dařit lépe.

Jsi v maturitním ročníku, jak myslíš, že to bude s basketbalem v následujících letech?
Zatím přemýšlím, kam dál, protože nemám ještě úplně jasno. Rozhodně bych ale rád zůstal u basketu, i když ne třeba na vyšší úrovni, tak alespoň pro zábavu.

Lucie Schmiedová