Během „Kulinářské soboty“ ochutnají návštěvníci pochoutky z místních grilů a udíren i dalších vybraných jídel a nápojů z jindřichohradeckých restaurací. „Zlatým hřebem pak bude nabídka rybích specialit z pokladů jihočeských rybníků, vyčarovaných před očima účastníků známým kuchařským mistrem Petrem Stupkou,“ uvádějí pořadatelé. Vystoupení začíná ve 12 hodin, ve 14 hodin zahraje JH Swing Band a Ukrutanka, v 16 hodin Pavel Blažek a Band a v 19 hodin duo Facha.

V nedělních 11 hodin si Hradečáci připomenou stoleté výročí podepsání mírové dohody a s projevem vystoupí starosta Stanislav Mrvka, v 11:10 potom slavnostně požehnají mladým vínům opat kláštera ze Zwettlu a Jozef Gumenický z Jindřichova Hradce. Ve 13 hodin oživí dění na náměstí hudba cimbálové muziky Notečka, v 18 hodin potom dorazí svatý Martin se svou družinou. O půl hodiny později opět návštěvníkům zahraje dlouhoruký harmonikář Ondřej Vácha.

Jak se na slavnostech bude platit?- Po příchodu na náměstí Míru se lidé zastaví u stánku POKLADNA, kde jim obsluha během chvíle nabije libovolnou částku do náramku s čipem. Použít lze hotovost i platební kartu. Občerstvení se poté bude pohodlně platit prostřednictvím náramku, který jde kdykoliv znovu dobít. Zbylé peníze na čipu je možné kdykoliv vrátit.