Nonstopům a dalším provozovnách, jejichž živnost stojí především na hracích automatech, nejspíš v brzké době odzvoní. Rada města totiž v minulém týdnu schválila vyhlášku 4/2011, která se zabývá omezením provozu těchto podniků v centru Hradce.

Bližší informace o vymezení prostoru pro herny poskytl jindřichohradecký místostarosta Pavel Vejvar: „Upravený návrh vyhlášky se týká zákazu provozování výherních a hracích přístrojů na území městské památkové rezervace Zároveň je ve vyhlášce určen čas, ve kterém lze loterie a jiné podobné hry provozovat.”

V praxi to znamená, že stopku dostanou herny na území vymezeném ulicí Gymnazijní po ulici Miřiovského, ulicí Miřiovského po křižovatku u Trojice a v Jarošovské ulice. Dále potom také na všech veřejně přístupných místech ve vzdálenosti do 100 metrů od všech hradeckých škol.

I herny mimo centrum budou omezeny, a to provozním časem. Na místech, kde nebude zakázáno provozování výherních a hracích přístrojů, bude možné tyto přístroje provozovat pouze v určitých časech. Ve všední dny od 6 do 22 hodin a v pátek, sobotu, neděli a ve státní svátky od 6 hodin do půlnoci. Konečné rozhodnutí o vyhlášce je na zastupitelích města.