Hradec zaslouženě zvítězil

Jižní Čechy – Fotbalový krajský přebor nabídl v Milevsku vyrovnaný souboj, který ale nakonec skončil jednogólovou výhrou S. Ústí. J. Hradec porazil Dříteň.

26.4.2010

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Píša

J. Hradec – Čížová 3:1 (1:1) – Po celý zápas byli domácí lepší, v prvním poločase přimáčkli hosty na jejich polovinu. Tlak však brankou nekorunovali, naopak inkasovali po rohu, když se trefil ve 40. minutě Miklavčič. Domácí odpověděli brankou 5 minut na to na 1:1 Císařem. Druhý poločas začali Hradečtí stejně aktivně, drželi míč na kopačkách. V 55.min. po krásné kombinaci zastavili ve vápně hosté Šenkýře, penaltu v 59. min. proměnil Císař. V 68. min. upevnil vedení Moudrý (3:1).

ŽK:2:2,
rozhodčí Jaroš,
220 diváků.

Milevsko – S. Ústí B 0:1 (0:1) – Od počátku utkání byli hosté aktivnější a v ofenzivní činnosti nebezpečnější. Přesto to byl domácí Jan Málek, kdo poslal míč za obranu na Bardu, jehož slabou střelu lapil brankář Varyš. Na druhé straně ve 21. min. vyslal Líkař kolmou přihrávku na rozběhnutého Brůžka, jenž postupoval sám na milevskou branku, obstřelil vyběhnuvšího Horka a hosté se ujali vedení – 0:1. Domácí se až do přestávky marně snažili o vyrovnání. Ve druhé části hry se Milevsko zlepšilo: osamocený Masopust ve 47. min. svou hlavičkou přehodil ústeckou branku. Téměř po celý poločas byli hosté zalezlí na své polovině a Milevští podnikali jeden útok za druhým, avšak míč se jim do brány dopravit nepodařilo.

Písek B – Bavorovice 2:0 (1:0) – Domácí vyztužili svou sestavu o několik členů A-týmu, zatímco hosté přijeli do Písku s notně prořídlým kádrem. Domácí mužstvo chtělo obou skutečností rychle využít ve svůj prospěch, ale díky bavorovickému brankáři Nováčkovi se mu to kromě Kunce, jenž hned ve 3. minutě zaznamenal úvodní branku utkání, dlouho příliš nedařilo. Písečtí pálili jednu příležitost za druhou. Zvýšit se podařilo až v 63. min. Zachovi – 2:0. Bavorovický Babka sice trefil břevno, ale to bylo ze strany hostů všechno.

Prachatice – Hluboká 2:2 (1:1) – V Prachaticích se hrál fotbal vynikající úrovně, k níž přispěla obě mužstva i rozhodčí. Domácí začali aktivně: v 15.min. neproměnil Kováčik stoprocentní příležitost. Následně podržel Prachatice brankář Dvořák, jenž lapil Hájkův pokus. Skóre otevřeli ve 32. min. domácí, konkrétně Košík, jenž po Kaczkově přihrávce prostřelil hostujícího gólmana – 1:0. Domácí se už viděli na přestávkovém odpočinku, když ve 45. min. po krásné střele vyrovnal hlubocký Hájek – 1:1. Šest minut po přestávce se domácí znovu ujali vedení po Košíkově individuální akci – 2:1. S tím se však hosté nehodlali jen tak smířit a Hájek svou druhou brankou v utkání vyrovnal na konečných a zasloužených 2:2.

Č. Krumlov – Týn 1:0 (0:0) – První polovina byla vyrovnaná. V úvodní pasáži zápasu hosté vystřelili z dálky, brankář Šiller chytil. Ve 45. minutě Boháč vypálil z vápna, míč prosvištěl těsně vedle. Ve druhé půli se dařilo domácím kombinovat. Týnu se zranil Kášek, o poločase zůstal v kabině, a na hře to bylo znát. V 55. minutě Peťule trefil tyčku. V 60. znovu Peťule po Boháčově centru dal na 1:0. Velkou šanci měl ještě Klivanda, ale hlavou těsně minul šibenici. Deset minut před koncem zahrozili Týnští, po levé straně utekl Vařil, střílel po zemi na vzdálenější tyč, kterou míč jen olízl a vytočil se mimo.

Jankov – Dražice 0:1 (0:1) – Oba týmy začaly se zajištěnými obranami, hrálo se od vápna k vápnu. V 15. min. vystřelil domácí Řezníček, ale nad, a ve 26. min. hlava Kromky z přesného centru Novotného šla rovněž přes branku. V 31. min. byl proti tečované střele Majera golman domácích Hrubý bezmocný. Pak byl ještě v dobré pozici Fořt, ale Hrubý jeho střelu kryl. Ve druhé půli se po střele Petra Maxy blýskl brankář hostů Rokos. Domácí si s tvrdou houževnatou obranou soupeře nevěděli rady . Ještě v 90. minutě Lošek z vyložené šance neuspěl.

Chýnov – Čkyně 0:0 – Hosté si přijeli pro bod a odvezli si jej. V 7. min. tvrdě vystřelil hostující Kuneš, ale Plachý jeho střelu vyrazil. Domácí si vypracovali trvalou převahu, ale jejich koncovka byla žalostná. V 15. a ve 28. minutě mířil přesně Sokolt, ale Hoško svůj tým výrazně podržel. I po přestávce měli Chýnovští převahu, jenže gól nedali ani z penalty v 69. minutě – Sokoltovi ji Hoško vyrazil. Závěr byl nervózní, ale hosté bod uvránili.

Kaplice – Vodňany 1:1 (0:1) – Zápas začal územní převahou domácích. Ale do vedení šli ve 24. minutě hosté, když po centru celého skóroval Machnyk. V téže minutě šel sám na branku domácí Janura, ale mířil mimo. Ve 39. minutě skončila na břevně hlavička Románka a hlavičku Janury skvěle vytáhl Novák. Druhý poločas se hrál na jednu branku. V 56. minutě nastřelil tyč Janura, v 67. minutě měl stoprocentní šanci Martin Pulec, Novák vyrazil. Akce pokračovala, další gólovou měl Janura, opět ztroskotal na Novákovi. Deset minut před koncem se domácí konečně dočkali vyrovnání. Janurovu přihrávku zužitkoval Pavel Pulec.

Zpravodajové Deníku

26.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství Lesní 35 000 Kč Kvalifikovaní pracovníci pro těžbu dřeva lesní dělník - těžař, traktorista. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MÍSTO VÝKONU PRÁCE: CELÁ ČR, řidičský průkaz sk.B;, vyučení v jakémkoliv oboru; praxe výhodou; zkoušky pro práci s motorovou pilou výhodou; zaškolíme; zapracujeme; pracovní poměr na dobu neurčitou; služební auto;, Kontakt: Pechková Barbora, tel. 608902420, Pechek Jindřich, tel. 774532901, expo-drevo@seznam.cz;, osobně: Jarošov nad Nežárkou č.p. 238;. Pracoviště: Expo i, spol. s r.o., Fučíkova, č.p. 255, 378 42 Nová Včelnice. Informace: Barbora Pechková, +420 608 902 420. Zdravotnictví - Zdravotnictví Dietní specialistka 20 000 Kč Specialisté v oblasti dietetiky a výživy nutriční terapeut/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na dobu neurčitou; nutná odborná kvalifikace dle zákona; pracovní doba 5,00-13,30 hod.; 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění, možnost dalšího odborného růstu, bezplatné parkování v areálu nemocnice, KONTAKT E-MAILEM. Pracoviště: Nemocnice jindřichův hradec, a.s., U Nemocnice, č.p. 380, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Vlastimil Koller, +420 384 376 194. Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 18 000 Kč Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: KONTAKT TELEFONICKY NEBO E-MAILEM (vedouci@ddceskevelenice.cz), pracovní poměr na 1 rok. Pracoviště: Centrum sociálních služeb jindřichův hradec - domov seinorů české velenice, Vitorazská, č.p. 54, 378 10 České Velenice. Informace: Kamila Večeřová, +420 602 393 244. Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 12 200 Kč Pomocníci v kuchyni pomocná síla v kuchyni. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Při nástupu se k základní mzdě přiznává osobní ohodnocení ve výši 2200,- Kč, po 3 měsících se navýší.PODMÍNKOU JE DOBRÝ ZDRAVOTNÍ STAV BEZ OMEZENÍ;, pracovní doba je jednosměnná s posunutou směnou 5:30-14:00, 10:30-19:00 včetně sobot, nedělí a svátků; 5 týdnů dovolené; po zapracování osobní ohodnocení; příspěvek na penzijní připojištění; , KONTAKT: Ing. Koller - Po-Pá 7:30-15:30 hod. - hosp. budova - přízemí. Pracoviště: Nemocnice jindřichův hradec, a.s., U Nemocnice, č.p. 380, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Vlastimil Koller, +420 384 376 194.

Hasiči - ilustrační foto

Pomáhat lidem, jsou hasiči zvyklí

Ilustrační snímek

Neplatí na dceru

Lužničtí si potrpí na svobodu

Lužnice – V uplynulém týdnu vysadili Lužničtí Strom svobody ke 100. výročí Československa.

Bazén vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti do 10 let

Jindřichův Hradec – Až do pátku 9. listopadu mohou děti od 5 do 10 let tvořit výtvarná díla na téma plavání.

Jak jsme se změnili: Češi, Moravané a Slezané 1918-2018

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Žijeme skoro o tři desítky let delší životy. Je nás o šest set tisíc víc. Ale rozvádíme se šestadvacetkrát častěji než za první republiky.