Hradec zaslouženě zvítězil

Jižní Čechy – Fotbalový krajský přebor nabídl v Milevsku vyrovnaný souboj, který ale nakonec skončil jednogólovou výhrou S. Ústí. J. Hradec porazil Dříteň.

26.4.2010

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Píša

J. Hradec – Čížová 3:1 (1:1) – Po celý zápas byli domácí lepší, v prvním poločase přimáčkli hosty na jejich polovinu. Tlak však brankou nekorunovali, naopak inkasovali po rohu, když se trefil ve 40. minutě Miklavčič. Domácí odpověděli brankou 5 minut na to na 1:1 Císařem. Druhý poločas začali Hradečtí stejně aktivně, drželi míč na kopačkách. V 55.min. po krásné kombinaci zastavili ve vápně hosté Šenkýře, penaltu v 59. min. proměnil Císař. V 68. min. upevnil vedení Moudrý (3:1).

ŽK:2:2,
rozhodčí Jaroš,
220 diváků.

Milevsko – S. Ústí B 0:1 (0:1) – Od počátku utkání byli hosté aktivnější a v ofenzivní činnosti nebezpečnější. Přesto to byl domácí Jan Málek, kdo poslal míč za obranu na Bardu, jehož slabou střelu lapil brankář Varyš. Na druhé straně ve 21. min. vyslal Líkař kolmou přihrávku na rozběhnutého Brůžka, jenž postupoval sám na milevskou branku, obstřelil vyběhnuvšího Horka a hosté se ujali vedení – 0:1. Domácí se až do přestávky marně snažili o vyrovnání. Ve druhé části hry se Milevsko zlepšilo: osamocený Masopust ve 47. min. svou hlavičkou přehodil ústeckou branku. Téměř po celý poločas byli hosté zalezlí na své polovině a Milevští podnikali jeden útok za druhým, avšak míč se jim do brány dopravit nepodařilo.

Písek B – Bavorovice 2:0 (1:0) – Domácí vyztužili svou sestavu o několik členů A-týmu, zatímco hosté přijeli do Písku s notně prořídlým kádrem. Domácí mužstvo chtělo obou skutečností rychle využít ve svůj prospěch, ale díky bavorovickému brankáři Nováčkovi se mu to kromě Kunce, jenž hned ve 3. minutě zaznamenal úvodní branku utkání, dlouho příliš nedařilo. Písečtí pálili jednu příležitost za druhou. Zvýšit se podařilo až v 63. min. Zachovi – 2:0. Bavorovický Babka sice trefil břevno, ale to bylo ze strany hostů všechno.

Prachatice – Hluboká 2:2 (1:1) – V Prachaticích se hrál fotbal vynikající úrovně, k níž přispěla obě mužstva i rozhodčí. Domácí začali aktivně: v 15.min. neproměnil Kováčik stoprocentní příležitost. Následně podržel Prachatice brankář Dvořák, jenž lapil Hájkův pokus. Skóre otevřeli ve 32. min. domácí, konkrétně Košík, jenž po Kaczkově přihrávce prostřelil hostujícího gólmana – 1:0. Domácí se už viděli na přestávkovém odpočinku, když ve 45. min. po krásné střele vyrovnal hlubocký Hájek – 1:1. Šest minut po přestávce se domácí znovu ujali vedení po Košíkově individuální akci – 2:1. S tím se však hosté nehodlali jen tak smířit a Hájek svou druhou brankou v utkání vyrovnal na konečných a zasloužených 2:2.

Č. Krumlov – Týn 1:0 (0:0) – První polovina byla vyrovnaná. V úvodní pasáži zápasu hosté vystřelili z dálky, brankář Šiller chytil. Ve 45. minutě Boháč vypálil z vápna, míč prosvištěl těsně vedle. Ve druhé půli se dařilo domácím kombinovat. Týnu se zranil Kášek, o poločase zůstal v kabině, a na hře to bylo znát. V 55. minutě Peťule trefil tyčku. V 60. znovu Peťule po Boháčově centru dal na 1:0. Velkou šanci měl ještě Klivanda, ale hlavou těsně minul šibenici. Deset minut před koncem zahrozili Týnští, po levé straně utekl Vařil, střílel po zemi na vzdálenější tyč, kterou míč jen olízl a vytočil se mimo.

Jankov – Dražice 0:1 (0:1) – Oba týmy začaly se zajištěnými obranami, hrálo se od vápna k vápnu. V 15. min. vystřelil domácí Řezníček, ale nad, a ve 26. min. hlava Kromky z přesného centru Novotného šla rovněž přes branku. V 31. min. byl proti tečované střele Majera golman domácích Hrubý bezmocný. Pak byl ještě v dobré pozici Fořt, ale Hrubý jeho střelu kryl. Ve druhé půli se po střele Petra Maxy blýskl brankář hostů Rokos. Domácí si s tvrdou houževnatou obranou soupeře nevěděli rady . Ještě v 90. minutě Lošek z vyložené šance neuspěl.

Chýnov – Čkyně 0:0 – Hosté si přijeli pro bod a odvezli si jej. V 7. min. tvrdě vystřelil hostující Kuneš, ale Plachý jeho střelu vyrazil. Domácí si vypracovali trvalou převahu, ale jejich koncovka byla žalostná. V 15. a ve 28. minutě mířil přesně Sokolt, ale Hoško svůj tým výrazně podržel. I po přestávce měli Chýnovští převahu, jenže gól nedali ani z penalty v 69. minutě – Sokoltovi ji Hoško vyrazil. Závěr byl nervózní, ale hosté bod uvránili.

Kaplice – Vodňany 1:1 (0:1) – Zápas začal územní převahou domácích. Ale do vedení šli ve 24. minutě hosté, když po centru celého skóroval Machnyk. V téže minutě šel sám na branku domácí Janura, ale mířil mimo. Ve 39. minutě skončila na břevně hlavička Románka a hlavičku Janury skvěle vytáhl Novák. Druhý poločas se hrál na jednu branku. V 56. minutě nastřelil tyč Janura, v 67. minutě měl stoprocentní šanci Martin Pulec, Novák vyrazil. Akce pokračovala, další gólovou měl Janura, opět ztroskotal na Novákovi. Deset minut před koncem se domácí konečně dočkali vyrovnání. Janurovu přihrávku zužitkoval Pavel Pulec.

Zpravodajové Deníku

26.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 19 000 Kč

Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí Pracovník živočišné výroby. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: řízení traktoru; práce a manipulace se zvířaty; jednoduché opravy; ŘP skup. T;. Pracoviště: Ciz - agro, a.s., 378 81 Slavonice. Informace: Marie Dohnalová, +420 384 493 107.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 18 000 Kč

Strojírenští kovodělníci strojírenští dělníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: min. vyučení; manuální zručnost; , ŽIVOTOPIS ZASLAT na adresu: zuzana.hulkova@btcgroup.cz. Pracoviště: Btc group a.s., Jarošovská, č.p. 1338, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Zuzana Hůlková, +420 384 341 203.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na základních školách pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami učitel/ka - speciální pedagog. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT E-MAILEM NEBO TELEFONICKY 8:00-12:00hod;, - pracovní poměr na dobu určitou; zkrácený úvazek 20 hod/týden - bude upřesněno dle počtu žáků. Pracoviště: Základní škola, dačice, neulingerova 108 - 001, náměstí Míru, č.p. 473, 378 81 Slavonice. Informace: Bronislava Kučerová, +420 384 420 274.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 20 000 Kč

Svářeči svářeči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PŘEDEM SI TELEFONICKY SJEDNAT SCHŮZKU na tel. 730190508;, základní vzdělání nebo vyučení; oprávnění ke svařování CO2 výhodou; zkušenost se svařováním; znalost čtení technické výkresové dokumentace; pracovitost; spolehlivost; manuální zručnost; dobrý zdravotní stav; pracovní poměr na dobu určitou 6 měsíců s možností prodloužení; třísměnná pracovní doba;. Pracoviště: Trenkwalder a.s. - 001, Havlíčkova, č.p. 89, 378 06 Suchdol nad Lužnicí. Informace: Petra Hamerníková, +420 730 190 508.

Anežka v doprovodu své maminky a babičky darovala do sbírky svou oblíbenou panenku.