V Jindřichově Hradci to v brzké době nebude žádný problém , a přitom ušetříte za drahé mobilní připojení. O úmyslu hradecké radnice zajistit pro své občany i turisty na některých místech města bezplatnou wifi síť informoval tajemník městského úřadu Karel Přibyl.
„Možnost připojení by byla k dispozici nejen v budovách městského úřadu, ale také třeba v kulturním domě Střelnice nebo v centru města," nastínil Karel Přibyl.
Pokrytí bezplatným internetem plánuje Jindřichův Hradec v několika fázích.
„V první etapě by se jednalo o Masarykovo náměstí a místa v jeho dosahu. Lidé, kteří si tak udělají trochu času a posadí se tam třeba na lavičku, se budou moci prostřednictvím telefonu nebo notebooku zdarma připojit," vysvětli tajemník a dodal, že tento návrh, který by měl rozšířit služby pro občany, již posvětili i hradečtí radní.
Bližší podrobnosti však budou známé až po vyhodnocení výběrového řízení na společnost, jež tento projekt zaštítí technicky.
Tento záměr vnímají pozitivně nejen sami Hradečáci, ale i ti, kteří do města nad Vajgarem zavítají z okolních měst a obcí.
Nápad se líbí také Lukáši Janotovi ze Starého Města pod Landštejnem, který včera Jindřichův Hradec navštívil.
„Jsem sice většinu času pracovně pryč, do města se dostanu jen málokdy, ale když mám tu možnost, tak právě takové připojení používám především pracovně. Určitě to bude dobré," míní.