Nejen výročí 725 let od první písemné zmínky o městě, ale také výročí 400 let od defenestrace Viléma Slavaty, hradeckého panovníka, se v příštím roce bude slavit ve městě nad Vajgarem. Shodli se na tom pořadatelé kulturních akcí, kteří se jako obvykle sešli počátkem tohoto týdne při společném kulatém stolu nad plánováním jindřichohradeckého kulturního kalendáře na příští rok.

Fotogalerie: Hasičské oslavy a pokus o rekord

Dny města se v Hradci budou konat od 1. do 3. června. Spolupracovat na nich bude městský úřad společně s kulturním domem Střelnice a hradeckým hradem a zámkem. Na zámku by se měla odehrát rekonstrukce defenestrace Viléma Slavaty.

Fotogalerie: Olympijské kruhy JH

„Na každý den se mimo jiné chystá jeden velký koncert. Myšlenku oslav příštího roku je připomenout průřez dějinami Jindřichova Hradce, a to od založení města až po vládu posledních panovníků, Černínů, a vznik České republiky,“ uvedla vedoucí odboru kanceláře starosty Jana Říhová a dodala, že na příští rok se také připravuje další pokus o rekord.

Fotogalerie: Hradečáci mají nový rekord

Takové pokusy za sebou Hradec má už čtyři: největší počet bílých paní na jednom místě, vytvoření živé pětilisté růže z téměř pěti stovek účastníků, sestavení živého parního vlaku s vagony z totožného počtu lidí a také vytvoření živých olympijských kruhů, kdy každý barevný kruh sestával ze zhruba stovky účastníků.

Jste spokojeni s kulturní nabídkou v Jindřichově Hradci? Můžete odpovídat v anketě u článku, případně doplnit v diskusi, co vás baví a co postrádáte.