Další zvýšení ceny čeká obyvatele města od začátku příštího roku. „Předběžné ceny tepla od 1. 1 .2023 již byly smluvním odběratelům písemně formou ceníků oznámeny. Pro odběratele lokality Jindřichova Hradce činí zálohová cena za GJ tepla 720 korun bez DPH, s DPH je to 792 korun. Proti letošní průměrné ceně jde o zvýšení o necelých třináct procent,“ upřesnil Milan Kučera, ředitel společnosti Teplospol, která město zásobuje teplem. Pro průměrnou domácnost (byt) v panelovém domě při roční spotřebě 25 GJ tepla to představuje meziročně měsíční nárůst nákladů kolem 190 korun. Průměrná výše zálohy za teplo ve městě je 1200 korun, na řadě míst v republice se ale pohybuje až trojnásobně výš.

Ministerstvo průmyslu na začátku září vyhlásilo předcházení stavu nouze v teplárenství. Teplárny tak mohly přejít z drahého zemního plynu bez sankcí na méně ekologická paliva. Teplospol ale tuto možnost nevyužil. „V žádné z lokalit nemáme technologii na spalování více paliv a možnost využít méně ekologická paliva,“ řekl Milan Kučera. Teplo pro koncové odběratele společnost Teplospol vyrábí na plynových zdrojích a z části i nakupuje od externích dodavatelů.

V příštím roce si obyvatelé Jindřichova Hradec i místních částí mírně připlatí také za vodu. Cena vodného a stočného pro rok 2023 bude za vodné: 44,80 Kč/m3 bez DPH a za stočné: 37,13 Kč/m3 bez DPH. U každé položky jde o zvýšení zhruba o 5 korun oproti letošním cenám. Novou cenu vodného a stočného na příští rok schválili radní na svém jednání 3. listopadu. Společnost ČEVAK a.s. předložila městu novou kalkulaci cen vodného a stočného vzhledem k nárůstu ceny elektrické energie. I přes navýšení ceny ale Hradečáci za vodu stále platí nejméně z okresních měst v Jihočeském kraji.

Vrchní soud v Praze.
V jindřichohradeckém domově usmrtil loni asistent mentálně postiženou