Odpolední program bude připraven od 13:00 hodin na náměstí Míru. Můžete se těšit na slavnostní ceremonii na počest první republiky a ukončení války, jejíž součástí bude prolog o konci války, příchod T. G. Masaryka, generála PhDr. Milana Rastislava Štefánika, nástup čety vojáků z fronty, čtení deklarace o vyhlášení republiky, slavnostní vztyčení praporů, slavnostní salvu a jiné.

V rámci doprovodného programu bude na místě k dispozici prvorepubliková pošta, kde si budete moci zakoupit staré pohlednice, dále fotokoutek s uniformami, šaty, klobouky a staré písničky našich dědů a babiček vám bude hrát živá pouliční kutálka s akordeonem. Přesně tak, jak se hrálo před sto lety.

Historický program si pro vás připraví Společnost pro zachování kulturního dědictví. K vidění také bude statická ukázka novodobé bojové a podpůrné techniky, jako je KBVP Pandur a LOV Iveco. Příslušníci 44. lehkého motorizovaného praporu předvedou přípravu a distribuci stravy v "polních" podmínkách s využitím prostředku PV3S POKA. Polévka od vojáků bude podávána návštěvníkům akce, kteří ji budou moci ochutnat. Program na náměstí Míru ukončíme v 17:00 hodin.

Ale tím naše oslavy nekončí. V 19:00 ve společenském sále Kulturního domu Střelnice ocení starosta města Stanislav Mrvka křišťálovou růží významné občany, kteří se svou celoživotní prací, nebo mimořádnými činy zasloužili o rozvoj Jindřichova Hradce. Jednotliví kandidáti byli navrhováni obyvateli našeho města v kategoriích věda, kultura, sport, podnikání a sociální služby. Přijďte se podívat, které jindřichohradecké osobnosti budou oceněny. Večerem bude provázet pan Miroslav Mareš. V rámci slavnostního večera se uskuteční koncert Jindřichohradeckého symfonického orchestru. Na koncertě zazní Symfonie č.9 "Z nového světa" od Antonína Dvořáka. Vstupné bude volné.

www.jh.cz