Hradečáci i návštěvníci města mohou bezplatně surfovat po globální síti už od minulého týdne.

O tom, kde všude bude možné se se svým mobilním telefonem, tabletem či notebookem připojit, informovala tisková mluvčí města Karolína Průšová.

„Nastavení wi-fi sítě pokrývají všechny budovy městského úřadu, tedy budovu Klášterskou, část budovy Janderova a Kaštánek, dále Masarykovo náměstí, divadelní sál Kulturního domu Střelnice a Informační středisko v Panské ulici," uvedla Karolína Průšová a dodala, že název sítě je MEU_JH_FREE a pro první přihlášení se objeví uvítací obrazovka, na které je potřeba kliknout na tlačítko VSTUPTE.
Nová služba ale nebude zcela neomezená a každý ji může využívat jen po určitý čas.

„Připojení k síti je sice zdarma a bez potřeby klíče, ale omezení času připojení je 30 minut. Po vypršení této doby pak následuje hodinová pauza," upřesnila mluvčí.

Instalace bezdrátového připojení vyšla městskou kasu na 237 tisíc korun a realizace se chopila místní firma Elzy. Že podobná věc v Jindřichově Hradci už dávno chyběla, se shodla většina námi oslovených obyvatel města.

„Je to dobrá věc, jen si myslím, že už to mohlo být dávno. Konečně jsme se i u nás přesunuli do jednadvacátého století," míní například Hradečák Jan Vendl.