Jednotlivá oddělení knihovny - útvar Služby veřejnosti, se v tomto období připravují na znovuotevření půjčoven a pracují na dalším rozšíření a zkvalitnění služeb čtenářům. Informace potvrdil ředitel městské knihovny Tomáš Dosbada.

"Nyní funguje služba vracení knih a časopisů přes Bibliobox a možnost prodlužování výpůjční doby telefonicky a emailem. Nadále je podle něho rozšířena služba půjčování e-knih, naši registrovaní čtenáři mohou nadále zdarma stahovat až 5 e-knih na měsíc," poznamenal ředitel městské knihovny Tomáš Dosbaba.

K dispozici mají podle jeho slov více než 9 000 e-knih z našeho katalogu včetně nejžádanějších bestsellerů a novinek od oblíbených autorů Aleny Mornštajnové (Slepá mapa, Tiché roky, Hotýlek), Vlastimila Vondrušky (Právo první noci, Mstitel z Jenštejna, Kronika zániku Evropy) nebo Michaely Klevisové (Sněžný měsíc, Zmizela v mlze, Kroky vraha). Pro inspiraci uvádíme našimi čtenáři nejstahovanější e-knihy: Hana (Alena Mornštajnová), Zabijáci (Jussi Adler-Olsen), Vrány (Petra Dvořáková).

"Dále probíhají také práce na reorganizaci knihovního fondu, přebalování knih, úklidu prostor skladu apod. Kontinuálně pokračuje činnost útvaru Nákupu a zpracování knihovního fondu, tedy nadále běží nákup a katalogizace nových knih a časopisů, audioknih a hudebních CD," popsal Tomáš Dosbaba aktuální činnost knihovny.

Útvar Regionálních služeb dle jeho slov připravuje pro knihovny regionu granty na příští rok. "Dále také nakupuje a zpracovává nové knihy a vytváří výměnné fondy tak, aby po otevření bylo nadále možno i v malých obcích půjčovat nové knihy čtenářům," uvedl. Útvar Ekonomicko-provozní pokračuje podle Tomáše Dosbaby také kontinuálně ve své činnosti: zajištuje veškerý ekonomický, provozní a administrativní chod knihovny.