Jak doplnil primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Jindřichův Hradec Vít Lorenc, smyslem tohoto pracoviště je umožnit ambulantní léčbu pacientům, kteří by jinak museli být hospitalizováni. "Centrum je výsledkem naší snahy umožnit léčení našich pacientů ve vlastním sociálním prostředí, v kruhu rodiny, což je vždy nejlepší. Ambulantní infuzní léčba trvá několik desítek minut a nyní jsme schopni paralelně ošetřit čtyři pacienty a do budoucna počítáme s rozšířením kapacity," přiblížil.

Pacienti jsou dle jeho slov léčeni na základě indikace specialisty nebo praktického lékaře, po telefonickém objednání a jsou zváni vždy na čas. "Doposud jsme úspěšně poskytovali tento typ péče na urgentním příjmu, nyní abychom provozně odlehčili tomuto velmi vytíženému oddělení, přesunuli jsme centrum do budovy polikliniky, kde jsme schopni poskytnout pacientům klidnější a komfortnější prostředí," zmínil Vít Lorenc.

Objednat se lze předem telefonicky na čísle 384 376 735. Otevřeno je v ordinačních hodinách pracovní dny od 6.30 do 15 hodin. Infuzní centrum nově vytvořilo ambulantní komplex s anesteziologickou ambulancí a ambulancí pro léčbu bolesti, které budou tímto přemístěny z pavilonu E.